Navijači New Englanda so se veselili 400. TD-ja Toma Bradyja. Prva peterica: Peyton Manning (535), Brett Favre (508), Dan Marino (420), Tom Brady (401), Drew Brees (398). Foto: Reuters
Ben Roethlisberger
Uvodni teden Lige NFL je na položaju podajalca začelo 10 podajalcev, ki so bili stari 30 let ali več. Polovica od teh se je že poškodovala in morala izpustiti vsaj eno tekmo. To so Ben Roethlisberger, Tony Romo, Drew Brees, Jay Cutler in Josh McCown. Foto: Reuters

Patrioti so dobili prve tri tekme, na katerih so skupaj dosegli kar 119 točk. Tom Brady je natančen kot v najboljših časih. V njegovi statistiki se je tako nabralo novih 358 jardov in dve podaji za zadetek, s tem pa je postal šele četrti igralec v zgodovini Lige NFL, ki je prebil mejo 400 podaj za TD.

Gostkowski niz podaljšal na 425
"Sploh ni pomembno, ali mečemo ali tečemo. Pomembno je, da dosegamo točke in zmagujemo, takrat je zame res zabavno," je bil sproščen Brady. Tekač LaGarrette Blount je dosegel tri zadetke, v končno cono se je vselej zvalil z razdalje enega jarda. Stephen Goskowski je bil natančen pri vseh treh strelih za dodatno točko, s čimer je svoj niz podaljšal na 425 (rekord lige).

Poškodba Bena Roethlisbergerja
Pittsburgh je v gosteh premagal St. Louis z 12:6. Edini zadetek je v drugi četrtini dosegel tekač Le'Veon Bell. A veliko bolj je odmevala poškodba podajalca Ben Roethlisbergerja, ki si je poškodoval koleno. Big Ben naj bi moral počivati vsaj štiri tedne.

Arizona s 40 točkami razlike premagala SF
Vse bolj padajo delnice San Francisca, ki je bil popolnoma nemočen na gostovanju pri Arizoni (47:7). Začelo se je z dvema prestreženima podajama Colina Kaepernicka, ki sta bili pretvorjeni v vodstvo s 14:0, v drugi četrtini je dva zadetka po tleh prispeval Chris Johnson (28:0), v drugem polčasu pa je Carson Palmer v končno cono dvakrat poslal Larryja Fitzgeralda.

Trojica favoritov le do prve zmage
Seattle, Philadelphia in Indianapolis, ki so pred sezono resno upali na dolgo igranje v končnici, so sezono začeli z dvema porazoma. V 3. tednu pa so le prišli do prve zmage. Seattle se je poigral z brezzobim Chicagom (26:0). Indianapolis je še vedno neprepričljiv. Proti Tennesseeju je že vodil 14:0, a se pred zadnjo četrtino znašel v zaostanku 14:27, na koncu pa vseeno slavil s 35:33. Philadelphia je v gosteh proti NY Jetsom uvodni polčas dobila s 24:0, na koncu pa slavila s 24:17.