Vaterpolisti Triglava slavijo. Foto: Miha Bitežnik

Do prve večje prednosti (10:7) so Kranjčani prišli v tretji četrtini, ko se je s tremi goli izkazal najboljši strelec tekme Aljaž Troppan. V zadnji četrtini so se Mariborčani z golom Mateja Rajšpa Kranjčanom približali na dva gola zaostanka, toda dobre tri minute pred koncem tekme je v polno zadel Aleksander Paunovič, prednosti treh golov pa varovanci Krištofa Štromajerja niso več izpustili iz rok.

Kranjčani so letos slavili tudi v pokalu in mednarodni vaterpolski ligi, v evropskem pokalu challenger pa so se prebili vse do finala.

Tretje mesto je osvojila Ljubljana Slovan, ki je bila s 25:5 in 15:8 boljša od Grafista Kopra.

DRŽAVNO PRVENSTVO, druga tekma

BRANIK MARIBOR – TRIGLAV KRANJ 11:13 (2:3, 4:3, 3:6, 2:1)

Branik Maribor: Jukić; Bauman; Pajnik, Šantak 1, Seljak, Globovnik, Kačič 3, Pevec 2, Hadžić, Herzog, Popović, Rajšp 2, Miletić 3. Trener: Tomislav Gradski

AVK Triglav: Beton, Udovč; Popović 2, Rajlić, Rahne 2, Cvijanović Tepina, Gostić, Štromajer, Paunovič 2, Vončina, Justin, Troppan 6, Cerar 1.