Trener Triglava Krištof Štromajer je priznal, da so jih dobre predstave Ljubljane prisilile še k bolj zavzetemu delu.

Izenačen dvoboj so Kranjčani dobili šele v zadnjem delu. Kljub visokemu porazu so imeli svoje priložnosti tudi Ljubljančani, ki so v uvodu druge četrtine pri zaostanku z 2:3 večkrat zadeli okvir vrat Triglava, žoga pa nikakor ni hotela v domačo mrežo.

Odločitev o zmagovalcu je padla v drugem delu. Enej Potočnik je Ljubljančane na začetku drugega polčasa pripeljal na gol zaostanka (6:5), Aljaž Troppan, Benjamin Popović in Nikola Raljić pa so nato poskrbeli za veliko prednost gostiteljev.

Ko sta Aleksander Paunović in Benjamin Popović na začetku zadnjega dela povišala na 11:6, je bil zmagovalec znan.

Za Triglav so zadeli Popović (3), Paunović (3), Jaša Lah (2), Jan Justin (2), Andraž Pušavec, Nikola Rajlić, Matic Rahne in Aljaž Troppan, za Ljubljano pa Vukašin Stefanović (3), Bernard Čanč (2), Martin Puš (2), Potočnik in Branko Kirasić.