Michael Vick je žogo 15-krat uspešno podal in zbral 203 jarde in dve podaji za zadetek. Po tleh je v 9 poskusih pridobil 54 jardov. Foto: EPA

Trener, ki je na univerzi Oregon uvedel izjemno hitro igro, je svojo filozofijo prenesel tudi v Ligo NFL. Eagelsi so tako v prvih treh četrtinah tekme povsem nadigrali Washington, saj so povedli s 33:7. Podajalec Michael Vick je po zraku dosegel dva zadetka, enega pa še po tleh.

RG3 še ni v vrhunski formi
Redskinsi so se prebudili v zadnjih 16 minutah, ko so nanizali tri zaporedne zadetke. Robert Griffin III. po poškodbi kolena še ni bil na vrhunski ravni, saj je ob dveh podajah za zadetek vrgel tudi dve prestreženi podaji.

Houston tekmo končal s 24:0
Na zadnji tekmi prvega tedna je Houston v gosteh premagal San Diego z 31:28. Dolgo časa je sicer kazalo na gladko zmago gostiteljev, ki so v 35. minuti po zadetku Eddieja Royala povedli z 28:7. Podajalec Philip Rivers je vrgel tri podaje za zadetek. Nato se je Houston prebudil in s tremi zadetki izenačil, ob izteku igralnega časa pa je Randy Bullock zadel prosti strel, dolg 41 jardov.

MMC-jeve ocene za 1. krog

Kirurg tedna: Peyton Manning
Sedem podaj za zadetek pove vse. Podajalec Denverja je postal šele šesti igralec v zgodovini, ki mu je to uspelo.

Buldožer tedna: LeSean McCoy
Hitra igra Philadelphie bo očitno temeljila na teku. McCoy je zbral kar 184 jardov in en zadetek, mejo 100 jardov je v uvodnem tednu presegel le še en tekač (Shane Vereen, 101 jard).

Lovilec tedna: Anquan Boldin
Boldin je uspešno debitiral v dresu San Francisca, saj je s 13 ujetimi podajami zbral kar 208 jardov.

Igralec tedna: Colin Kaepernick
Obrambna Green Bayja se je odlično pripravila na tek Kaepernicka, a ta jo je razparal po zraku, kjer je zbral kar 412 jardov in tri podaje za zadetek. Zaradi izjemna prilagoditve in natančne roke mu pripada ta nagrada.