Veslači še naprej čakajo na prvi olimpijski nastop po letu 2012. Zelo blizu je bil tokrat Žvegelj, ki pa je na Madžarskem osvojil četrto mesto. Na igre so se uvrstili Srb Nikolaj Pimenov, Bolgar Kristjan Vasiljev in Belgijec Tim Brys.

Žvegelj je bil v ugodnem položaju vse do cilja, saj je na 1500 metrih za Belgijcem zaostajal vsega 25 stotink sekunde, v finišu pa je bil tekmec močnejši.

Kostanjšek je med dekleti prav tako osvojila četrto mesto. Tudi ona je bila v solidnem položaju na zadnjem merjenju vmesnega časa, za Ukrajinko Jevgenijo Dovhodko je zaostajala 1,2 sekunde, v cilju pa je bila razlika velika. Na igre sta se uvrstili še Rusinja Tatjana Klimovič in Diana Dimnčenko iz Azerbajdžana.

V Szegedu hkrati poteka evropsko prvenstvo v veslanju. Slovenske barve je na tekmovanju branil le skifist Filip Matej Pfeifer, ki je zmagal v finalu C.

Zadnjo priložnost za uvrstitev na OI v Parizu bodo imeli veslači med 19. in 21. majem na regati v Luzernu.