Cam Newton je bil proti Minnesoti precej časa na tleh. Foto: Reuters
Carson Wentz
Carson Wentz je kariero v Ligi NFL začel odlično - tri tekme, tri zmage, razmerje med podajami za zadetek in prestreženimi podajami 5-0. Foto: Reuters

Panterji so na domačih tleh dobili kar 14 zaporednih tekem, Vikingi pa so zaradi poškodb ostali brez prvega podajalca in tekača, a vseeno ne poznajo poraza. Uvodna četrtina je sicer kazala na še eno gladko Caroline, ki je povedla z 10:0.

Newton vrgel kar tri prestrežene podaje
Ob koncu četrtine pa se je ogrela gostujoča obramba, ki je v končni coni podrla Cama Newtona. Do konca tekme je lanskega MVP-ja podrla še sedemkrat in mu prestregla kar tri žoge. Svoje je dodala tudi ekipa ob menjavi žoge, ki je ob predaji dosegla zadetek (Marcus Sherels je pretekel 54 jardov za znižanje na 10:8). Z novo ekipo se je dobro ujel tudi novi podajalec Sam Bradford, ki ni delal napak (171 jardov, 1 TD). Tekač Jerick McKinnon je ob odsotnosti poškodovanega prvega zvezdnika ekipe Adriana Petersona zbral 45 jardov.

Carson Wentz navdušuje
Izjemno je kariero v ligi začel podajalec Carson Wentz, ki odlično vleče niti igre Philadelphie. Eaglesi so pred svojimi gledalci presenetljivo gladko odpravili Pittsburgh s 34:3. Wentz je zbral 301 jard in vrgel dve podaji za zadetek. Domača obramba je popolnoma ustavila napad Jeklarjev, ki so zmogli en sam prosti strel. Ogromna razlika je bila tudi v teku (125:29 jardov v korist zmagovalcev).

Siemian vrgel štiri podaje za zadetek
Ko smo pri neizkušenih podajalcih, ki presenečajo, moramo omeniti tudi Trevorja Siemiana, ki je po razpletu dogodkov v Denverju nepričakovano dobil priložnost. Broncosi so v gosteh ugnali vedno neugodni Cincinnati z 29:17. Siemien je premagal mejo 300 jardov in vrgel kar štiri podaje za zadetek. Na drugi strani Andy Dalton ni imel svojega večera (206 jardov, 1 INT), boljšo tekmo je imel tekač Jeremy Hill (97 jardov, 2 TD).