Madžarska je po letih 1973, 2003 in 2013 po desetletju dočakala četrti naslov svetovnih prvakov. Foto: Reuters

Madžari so odlično začeli in dobili prvo četrtino s 4:2, a so Grki izenačili v tretji četrtini, nakar so si v zadnji četrtini priigrali tudi vodstvo, ki pa ga niso ohranili.

V podaljšku ni bilo spremembe in odločale so petmetrovke, kjer sta blestela oba vratarja. Grk Emanuoil Zerdevas je ubranil tri petmetrovke. Soma Vogel je ubranil štiri petmetrovke, tudi odločilni strel Aleksandruju Papanastasiuju za zlato kolajno, sicer četrti naslov svetovnih prvakov v vaterpolu za Madžarsko.

Pri Madžarih sta bila s po tremi goli najučinkovitejša Kristian Manhercz in Gergo Zalanki, za Grčijo je štiri gole dosegel Konstanos Geniduinas.

Bronasto medaljo v Fukuoki so osvojili Španci, ki so z 9:6 ugnali Srbe, ki bi izgubili še z višjo razliko brez obramb vratarja Branislava Mitrovića. V tretji četrtini je ubranil tudi petmetrovko Alvaru Granadosu, ki je bil s tremi goli najboljši strelec Španije.