Blair Walsh je takole zgrešil strel za zmago Minnesote. Foto: Reuters
Ben Roethlisberger
Ben Roethlisberger je večji del zadnje četrtine zaradi poškodbe presedel ob igrišču. Foto: Reuters
Brian Hoyer
Brian Hoyer je bil v soboto stroj za prestrežene podaje. Foto: Reuters
Aaron Rodgers
Aaron Rodgers je po slabšem začetku tekme precej dvignil svojo predstavo. Foto: Reuters

odločeni s prostim strelom ob izteku tekme.

Seattle je v izjemnem mrazu v Minneapolisu (vrtelo se je okrog -20 stopinj Celzija) premagal Minnesoto z 10:9. V težkih pogojih sta oba napada zmrznila, saj je v prvem polčasu edini točke dosegel Blair Walsh, ki je zadel prosti strel (22 jardov).

Wilson oživel v zadnji četrtini
Isti igralec je bil dvakrat natančen še v tretji četrtini (43, 47 jardov), s tem se je prednost gostiteljev povišala na 9:0. Na drugi strani je bil podajalec Seattla Russell Wilson - najboljši podajalec v drugi polovici sezone - dolgo čisto nemočen. Oživel je v zadnji četrtini, ko je 39 jardov pred končno cono pri izvajanju akcije najprej izgubil žogo, jo pobral, stekel v prazen prostor in nekako le našel Tylerja Locketta, ki je pridobil 35 jardov. Dve akciji pozneje je Wilson podal Dougu Baldwinu za sploh edini zadetek na tekmi (9:7).

Blair zamrznil
Naslednja ključna akcija se je zgodila slabo minuto pozneje, ko je najboljši igralec Minnesote Adrian Peterson izgubil žogo, na drugi strani pa je Steven Hauschka s 46 jardov postavil izid tekem. Sledili so štirje napadi, ki so se hitro končali s puntom. Vikingi so imeli v zadnjem napadu 1:51 časa, da si s prostim strelom zagotovijo zmago. Žogo so spravili povsem blizu končne cone, nato pa je - sicer izjemno zanesljivi - Blair pod pritiskom zgrešil prosti strel s 27 jardov in poslal Seattle v konferenčni polfinale.

Jeklarji vodili že s 15:0
Izjemno dramatično je bilo tudi v Cincinnatiju, kjer je slavil Pittsburgh z 18:16. Gostitelji so spet razočarali in od leta 1990 še vedno ostajajo brez zmage v končnici. Dolgo je sicer kazalo na suvereno zmago Jeklarjev, ki so po treh četrtinah vodili s 15:0. A nato je Vontaze Burfict pri naletu poškodoval podajalca Pittsburgha Bena Roethlisbergeja, ki je zapustil tekmo.

Dve kazni Cincinnatija v zadnjih sekundah
Bengalsi so se nato razživeli in dosegli 16 zaporednih točk. AJ McCarron je 1:50 pred koncem podal A. J. Greenu, ki je dosegel zadetek za vodstvo s 16:15. Ko je le nekaj sekund pozneje rezervni podajalec Pittsburgha Landry Jones vrgel prestreženo podajo, je kazalo, da je vse odločeno. A Jeremy Hill je izgubil žogo, v napad Pittsburgha pa se je vrnil vidno poškodovani Roethlisberger. 22 sekund pred koncem je žogo popeljal 47 jardov do končne cone, nato so gostitelji naredili dva neumna prekrška. Zmago Pittsburgha je nato potrdil Chris Boswell, ki je zadel prosti strel, dolg 35 jardov.

Kansas City slavil prvič po letu 1994
Najbolj enostransko je bilo v Houstonu, kjer je Kansas City slavil kar s 30:0. Chiefsi so dobili zadnjih deset tekem v rednem delu sezone in se zdaj veselijo prve zmage v končnici po letu 1994. Veliko je opravila obramba, saj je domačemu podajalcu Brianu Hoyerju prestregla kar štiri podaje.

Delni izid Packersov 35:7
Green Bay je zmagal v Washingtonu s 35:18. Gostitelji so začeli izjemno, saj so povedli z 11:0, nato pa so do konca tekme zmogli le še en zadetek. Aaron Rodgers (21/36, 210 jardov) je podal za dva zadetka, Packersi pa so dva dosegli še po tleh (Eddie Lacy, James Starks).