Maraton Franja je najbolj množična kolesarska prireditev v Sloveniji. Prireditelji so pod streho zdaj spravili že 38 maratonov, ki se ga je skupno udeležilo že dobrih 155.000 udeležencev iz več kot 70 držav. Foto: BoBo

Fedele je bil najboljši v šprintu ubežne trojice, ki je ciljno črto prečkala nekaj sekund pred večjo skupino. Na drugem in tretjem mestu sta končala Slovenca Dean Bratuš in Matej Lovše.

Italijan je razdaljo premagal v 3 urah, 39 minutah in 38 sekundah, kar je nov rekord proge.

V prvi deseterici so končali še trije Slovenci. Šesti je bil Matej Kravos, osmi Gregor Tekavec in deseti Aleš Hren.

Med ženskami je po 156 kilometrih slavila Slovenka Tina Brelih pred rojakinjo Katarino Novak, ločile so ju tri sekunde. Tri minute pozneje je do cilja prišla Italijanka Odette Bertolin.

Maraton Franja: Raje tekmujem, kot sedim doma

Na mali Franji, dolgi 97 kilometrov, je z nekaj sekundami prednosti zmagal Miha Alič, Jani Prešeren pa je dobil obračun za drugo mesto s Turkom Mutlujem Ercevikom. Med ženskami je bila najhitrejša Italijanka Antonella Incristi pred Matejo Marn in Dunjo Kerpan.

Tridnevno dogajanje se je začelo v petek, ko so se v boj z uro na progi proti Domžalam podali tekmovalci v vožnji na čas. Kronometer je štel tudi za državne naslove, najprestižnejša sta v konkurenci moške in ženske elite osvojila Tadej Pogačar in Eugenia Bujak.

Sobota je minila v znamenju Barjanke, štart je bil ob 8. uri na Kongresnem trgu, cilj popoldan v BTC-ju, ter popoldanskih družinskega in otroškega maratona.