Amanda Kurtović (na sliki v dresu norveške reprezentance) je prišla, zabila 7 golov, nato pa znova obsedela na klopi. Foto: EPA
Larvik
Larvik, aktualni evropski prvak, je kljub odhodu najboljših igralk Heidi Loke in Gro Hammerseng dokazal, da še vedno sodi v sam evropski vrh. Foto: EPA
Andrea Penezić
Andrea Penezić v napadu ni imela prave pomoči svojih soigralk. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat

Krimovke je usodno "načela" 20-letna Amanda Kurtović, ki je v dobrih dvajsetih minutah ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega zabila 7 golov, s čimer je bila najzaslužnejša za visoko vodstvo domačih (19:12). Varovanke Toneta Tislja v nadaljevanju niso imele "dinamita", da bi tekmo še preobrnile. Skoraj polovico Krimovih golov, devet, je dosegla Andrea Penezić. Krimovke so tako v šestem gostovanju v Larviku še petič izgubile.

Larvik z delnim izidom 7:1 napravil preobrat
Krim je pogumno začel srečanje na norveškem jugu. Po izenačenenem uvodu je Tisljevim varovankam v 20. minuti uspelo pobegniti na +3 (9:6). Z igralko manj je bila uspešna Andrea Penezić. Domači trener je vzel minuto odmora, ki je Larviku še kako pomagal, saj je odgovoril z delnim izidom 5:0. Tudi Tiselj je vzel minuto odmora, a je bila manj uspešna, saj so domače prvič povedle s tremi zadetki prednosti (13:10). Zadnje tri Larvikove gole je dosegla Amanda Kurtović, ki je v igro vstopila šele v zadnji tretjini prvega polčasa.

Kurtovićeva rešetala Krimovo mrežo
Predstava Kurtovićeve se je nadaljeval tudi na začetku 2. polčasa. 20-letna levoroka Norvežanka je namreč do 40. minute dosegla še štiri gole za 19:12. Tiselj je bil prisiljen vzeti minuto odmora. Ta ni ustavila Larvikovega zmagovitega ritma, saj je po zadetku Linn Jorum Sulland semafor v 53. minuti kazal +11 (26:15), s čimer je bil zmagovalec odločen.

Tiselj: Kurtovićeva odigrala tekmo kariere
"Zadeva se je definitivno zalomila ob koncu prvega polčasa po izidu 9:6. Do takrat smo igrali tako, kot smo načrtovali, potem pa so se zgodile neke stvari, ki so bile za našo ekipo nove. Pri tem mislim agresivnega tekmeca, ki je igral čvrsto obrambo. Imeli smo tudi nekaj nediscipline v fazi napada, dopustili smo nekaj protinapadov in polprotinapadov, kar pa se ne sme zgoditi, če hočeš kakovostno igrati proti Larviku, tekaško najbolje pripravljeni ekipi v Evropi. Zatem je šlo vse navzdol, nam pa ni uspelo najti igralke oziroma načina, da bi obrnili potek tekme. Gostiteljice pa so bile vse bolj sproščene in motivirane, odigrale res lepo tekmo ter zasluženo zmagale," je po tekmi povedal Tiselj in priznal, da ga je Amanda Kurtović presenetila: "Presenetila nas je samo ena igralka. To je Kurtovićeva. Nanjo nismo bili pripravljeni, ker na dosedanjih tekmah ni kaj veliko igrala. Ona je bila presenečenje, in kar zadeva ta vidik, nas je Larvik presenetil z igralko, ki je verjetno igrala tekmo kariere."