Rokometaši Celja Pivovarne Laško so morali v Ligi prvakov še enajstič priznati premoč Zagrebu. Foto: www.alesfevzer.com
Branko Vujović

Slovenski prvaki srečanja v Areni niso začeli najbolje. Domači so namreč na krilih čvrste obrambe, ki ji je poveljeval slovenski vratar Urh Kastelic, povedli s 4:1. Pri 6:2, iz protinapada je zadel David Mandić, je trener Celjanov Tomaž Ocvirk vzel minuto odmora.

Polčas 11:9 za Zagreb
Po njej so domači ohranjali nekaj zadetkov prednosti. Tilen Kodrin je v 18. minuti znižal na 8:6. A sledile so znova minute Zagreba, ki so prek Josipa Pavletića v 25. minuti povedli z 11:7. Polčas se je končal z 11:9, potem ko je v zadnji sekundi zadel William Accambray. David Mandić je za Zagreb dosegel štiri, Branko Vujović pa za Celje tri gole.

Tudi v drugem delu se slika na igrišču ni spremenila. Zagreb je po zadetku Ivana Sršena v 36. minuti povedel s 14:10, predtem pa je Kastelic ubranil poskus Roka Ovnička. Zlatko Horvat, ki se je razigral v nadaljevanju, je v 43. minuti prvič povišal na +5 (17:12).

Pivovarji so se približali le na -1
Zdelo se je, da pivovarji izgubljajo bitko s fizično močnejšimi nasprotniki. V teh trenutkih je priključek držal le Draško Nenadić, ki je dosegel štiri gole zapored za 18:15. Celjani se niso predali. Nekaj žog je ubranil Aljaž Pajntar, Ovniček pa je v 51. minuti zabil za 20:18, ob tem pa izsilil še izključitev Senjamina Burića. Celjani so se nato z golom Ovnička približali le na zadetek zaostanka (21:20). Gregor Potočnik je Zagrebčane odpeljal na +2 (23:21), na drugi strani pa so Celjani zapravili napad. Njihovo usodo je minuto pred koncem z golom za 24:21 zapečatil Arbem Qerimi. Horvat je bil s šestimi goli najboljši pri Zagrebu, medtem ko je Vujović za Celje dosegel pet golov.

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško:"Škoda je slabega začetka. Uvodoma je delovalo, kot da nismo verjeli, da lahko zmagamo. Kljub slabi igri in realizaciji v napadu smo se do zaključka prvega dela približali na dva zadetka. Obrambo smo popravili, v napadu pa igrali preveč statično. Prepozno smo začeli verjeti v končni uspeh, pri tem pa nas je tudi v drugem delu pokopala slaba realizacija."

Rok Ovniček, igralec Celja Pivovarne Laško: "Vsekakor je glavni razlog za poraz slaba igra v napadu. Dvaindvajset zadetkov je premalo, da bi tekmo lahko dobili. Vseeno čestitke fantom, da smo se po zaostanku vrnili v igro, v zaključku pa smo znova naredili enake napake, grešili v napadu, Zagreb pa je to izkoristil in zmagal."

Ekipi se bosta v nedeljo, 18. novembra, ob 17.00, pomerili še v Zlatorogu.