Celjani iz Belorusije praznih rok

Meškov je namreč neposredni tekmec pivovarjev za šesto mesto, ki kot zadnje vodi v izločilne boje. Beloruski prvak pa je po sobotni zmagi ušel slovenskim prvakom štiri kroge pred koncem na dve točki prednosti. Poleg tega je boljši še v medsebojnih dvobojih.

Ob polčasu zaostanek Celja za gol
Varovanci Branka Tamšeta so dobro odprli tekmo in v 21. minuti še vodili z 9:8. A v končnici prvega polčasa so malenkostno popustili in v 26. minuti zaostali za dva gola (11:13), na velik odmor pa so se odpravili z najmanjšim možnim zaostankom (14:15).

Celjani so slabo odprli drugi del. Obramba je bila na zadovoljivi ravni, bolj problematična je bila igra v napadu, primanjkovala je predvsem "ideja" v njihovi igri, ob tem pa so na tekmi zastreljali kar štiri sedemmetrovke. Tamše je vseskozi iskal najbolj razpoloženo postavo, v ogenj je poslal številne svoje varovance, čeprev nekateri igralci niso v najboljšem zdravstvenem stanju (Žiga Mlakar in Jaka Malus).

Meškov ušel na +4
Slovenski prvaki so v 42. minuti prvič na dvoboju zaostali za štiri gole (16:20), Tamše pa je z minuto odmora prekinil nalet Meškova. Po njej so Celjani zaigrali malenkostno bolje, hitro so prepolovili zaostanek (19:21), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so znova naredili nekaj nepotrebnih napak. Izkušena domača zasedba je navkljub povprečni predstavi to znala izkoristiti sebi v prid, po celjskem zaostanku z 22:28 v 57. minuti pa je bilo jasno, da bosta točki ostali v Belorusiji.

Več kot en gol zabili le Dušebajev, Vujović in Anić
V celjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Daniel Dušebajev s sedmimi in Branko Vujović s šestimi goli. Igor Anić je prispeval štiri, vsi ostali pa so dosegli največ en zadetek (!).

11. februarja v Zlatorog prihaja PSG
V Ligi prvakov zdaj sledi premor zaradi evropskega prvenstva na Hrvaškem. Tekmovanje se bo nadaljevalo februarja, ko bodo pivovarji najprej gostili (11.) PSG. Celjani bodo doma igrali še z Aalborgom, v gosteh pa s Kielcami in Veszpremom.