Borut Mačkovšek je bil najboljši strelec Celja. Foto: Aleš Fevžer
Jure Dolenec
Jure Dolenec je za zmago Gorenja v Trebnjem dosegel kar 12 zadetkov. Foto: Aleš Fevžer
Celjani v Zlatorogu upravičili vlogo favorite

Pivovarji bodo v osmini finala Lige prvakov gostili nemški Hamburg, Mariborčani pa v petem krogu EFH-ja danski Tvis Holstebro. Gostitelji so sicer v Zlatorogu ves čas imeli prednost, toda mariborski vrsti je uspelo obdržati stik. Celjanom je uspelo že v prvem polčasu povesti za pet golov, toda do odmora so jih gosti z manjšo serijo ujeli. Tudi v drugem delu so varovanci Vladana Matića ves čas vodili, a 15 minut pred koncem so se Mariborčani znova povsem približali (21:20). V končnici tekme so domači rokometaši le zadržali vodstvo in osvojili prvi par točk v drugem delu.

Najboljši strelec Celja je bil s šestimi goli Borut Mačkovšek, pet jih je dodal Gašper Marguč, na drugi strani pa jih je devet dal Nikola Špelić.

Krka nemočna v Kopru
Oslabljeni rokometaši Cimosa iz Kopra so bili v Bonifiki boljši od Krke (33:28). Ko se je v prvem delu razigral vratar Gorazd Škof, so si Koprčani priigrali višjo prednost, ki so jo v drugem polčasu nadgradili in v 42. minuti povedli s 24:17. Novak Bošković je dal osem golov, pri Novomeščanih pa jih je deset dal Miha Svetelšek.

Gorenje je upravičilo vlogo favorita in slavilo v Trebnjem (38:33). Že v prvem polčasu so si aktualni državni prvaki priigrali prednost s petimi goli. Trebanjci so se sicer v drugem delu povsem približali in prišli le na gol zaostanka, a so ose hitro strnile svoje vrste in znova prevzele pobudo ter tekmo mirno pripeljale do konca. Blestel je Jure Dolenec z 12 goli, pri gostiteljih pa jih je dal Uroš Paladin deset.