Odlični Miha Zarabec je dosegel 12 golov brez zgrešenega (!) meta. Polovica golov je bila s sedmih metrov. Foto: BoBo
Staš Skube
Staš Skube je za Gorenje tako kot Michal Szyba zabil osem golov. Foto: Aleš Fevžer
Celjani dobili derbi z Gorenjem

Srečanje je bilo na začetku pričakovano izenačeno. Rahlo so vodili Velenjčani, ki so po zadetku Maria Šoštariča v 15. minuti povedli z 8:6. Malo pozneje je Poljak pri "osah" Michal Szyba povišal na 10:7, tako da je domači trener Branko Tamše vzel minuto odmora.

Serija Kleča za 17:13
Po njej je Ivan Slišković znižal zaostanek. Celjani so se slabe tri minute pred koncem približali na -1, a so nato zapravili tri napade zapored, kar je kaznoval Blaž Kleč, ki je s tremi goli poskrbel za 17:13. Izid polčasa je ob izteku časa postavil Luka Žvižej.

Prvo vodstvo Celjanov v 46. minuti
Začetek drugega dela je pripadel gostom, ki so izkoristili izključitev Sliškovića in prek Kleča v 35. minuti prvič ušli na +5 (20:15). Celjani so po 16:21 (38.) le stisnili v obrambi, in to unovčili tudi v napadu, kjer je Blaž Blagotinšek v 42. minuti znižal le na -1 (22:23). Isti igralec je čez dve minuti izenačil na 24:24. Po novem zapravljenem napadu gostov je izjemni Miha Zarabec v 46. minuti s svojim 11. (!) golom zadel za prvo vodstvo domačih na tekmi - 25:24. Sledila je tekma "gol za gol". V 55. minuti so "ose" po dveh golih Staša Skubeta spet povedle (29:28).

Odločilna gola Poteka
Tehtnica se je naposled nagnila na celjsko stran v zadnjih dveh minutah. Najprej je Vid Poteko zadel za 31:30, nato je vratar Urban Lesjak ubranil poskus Szybe, nato pa je na drugi strani Poteko z novim golom razblinil vse dvome o zmagovalcu.

Celjane v nedeljo (17.00) čaka tekma Lige prvakov proti Rhein-Neckar Löwnu, Velenjčane pa že v soboto (13.00) gostovanje v Permu v 3. krogu Pokala EHF.