Celje
Celjani so za letošnjo sezono končali nastopanje v Ligi prvakov. V soboto, 5. marca, jih čaka še zadnja tekma proti Bešiktašu. Pivovarji so po zimskem premoru prikazali precej boljše predstave kot jeseni, a za preboj iz "skupine smrti" jim je malo zmanjkalo. Foto: www.alesfevzer.com
Odmevi po porazu Celjanov v Zagrebu

Kakšna drama v zagrebški Areni! Celjani, ki so za napredovanje potrebovali remi oziroma točko, so se po zaostanku s 23:19 v 53. minuti vrnili med žive. 20 sekund pred koncem so imeli napad za izenačenje in ga lepo izpeljali, tako da je Luka Žvižej na levem krilu prišel do strela, a mu je vratar Ivan Stevanović ubranil poskus.

Pivovarji, ki so se v Zagrebu srčno borili, so tako ostali brez točke, ki bi jim ob pričakovani zmagi nad Bešiktašem v zadnjem krogu prinesla napredovanje med najboljših 16 v Evropi. Wisla, ki drži šesto mesto, ima namreč pred zadnjim krogom neulovljive tri točke naskoka. Poljaki so tokrat izgubili s PSG-jem, v zadnjem krogu pa gostujejo še pri Veszpremu, kjer jih najbrž čaka poraz, a to pivovarjem zaradi razpleta v Zagrebu ne pomaga ...

Mlakar luknjal domačo mrežo
Varovanci Branka Tamšeta so tekmo v zagrebški Areni odprli z goloma Povilasa Babarskasa in Žige Mlakarja za 2:0. Zagrebčani so hitro izenačili, nato pa tudi povedli s 3:2 in 4:3. Pivovarji so se srčno in dobro borili, tako da je Blaž Janc po ukradeni žogi v protinapadu zadel za 5:4. Zelo razpoložen je bil Mlakar, ki je s svojim tretjim golom ob igralcu manj zabil za 6:5. Celjani so se še naprej dobro držali, še ugodnejši izid kot 7:7 pa je preprečil zagrebški vratar Filip Ivić, ki je ubranil nekaj težkih strelov. Na drugi strani se je izkazal tudi Ivan Gajić. Pri 8:7 v 26. minuti je trener Tamše vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj je Mlakar izenačil na 8:8, nato pa zabil nekaj sekund pred koncem še svoj peti gol za 9:8.

Zagreb nagnil tehtnico na svojo stran
Tudi v drugem polčasu se je nadaljevala tesna tekma gol za gol. Luka Žvižej je tako v 36. minuti zabil za 13:12, v 44. minuti pa po lepi akciji še za 16:15. Nato pa se je gostom ustavilo. Domači so počasi prevzeli pobudo in v 49. minuti po zadetkih Tina Kontreca in Stipeta Mandalinića povedli z 21:18. Tekma se je začela lomiti. Pri 22:19 je trener gostov Tamše vzel minuto odmora, po kateri je Raković povišal na 23:19. A Celjani se niso predali, Arthur Patrianova in Mlakar sta znižala na 23:21. Mandalinić je odgovoril s svojim desetim golom za 24:21. Pri 24:22 v 59. minuti je projektil Patrianove stresel prečko, a to še ni bilo konec celjskih upov. Babarskas je namreč na začetku zadnje minute znižal, nato pa so imeli Celjani po obrambi Gajića napad za remi, ki pa ga je ustavil Stevanović ...