Trener Gorenja Zoran Jovičić je športno priznal poraz strategu Celja Tomažu Ocvirku. Foto: www.alesfevzer.com

"Suša" Gorenja na tekmah proti Celju se torej nadaljuje, saj ga niso premagali že od decembra 2013. Pivovarji so v tem obdobju nanizali 24 zmag, medtem ko so se tri tekme končale z remijem.

David Razgor in Gal Marguč ustavljata Davida Miklavčiča. Celjani so unovčili daljšo klop, kakovost in izkušnje. Foto: www.alesfevzer.com

Uvod srečanja je postregel z izenačeno igro. Celjani so v 10. minuti prvič povedli s +2 (6:4), a so jih Velenjčani hitro ujeli. Sledila je tekma "gol za gol". Pri Celjanih se je razigral mladi krožni napadalec Kristjan Horžen, ki je s tretjim zaporednim golom v 19. minuti zadel za 10:9.

Celjani povedli s +4, ob polčasu 14:16
Končnica je pripadla pivovarjem, ki so v 26. minuti prvič povedli s +3. Za 15:12 je zadel Branko Vujović, malo pozneje pa je William Accambray povišal na 16:12. Trener domačih Zoran Jovičić je moral vzeti minuto odmora. Premor je koristil osam, ki so do polčasa prepolovile zaostanek (14:16). Horžen je bil s petimi goli najboljši strelec.

Pivovarji (zlahka) ohranjali prednost
Drugi polčas je z dvema zaporednima goloma odprl Jaka Malus (15:18), pivovarji so tudi v nadaljevanju ohranjali zadetek, dva ali tri prednosti. Celjsko igro je očitno poživil vstop Domna Makuca. Pri 22:19 je imel Josip Šarac protinapad za +4, a je Emir Taletović ubranil njegov "zicer". Celjanom je do konca uspelo brez večjih težav držati prednost in z novo zmago v Rdeči dvorani narediti velik korak proti ubranitvi naslova. Moštvi se bosta pomerili še v zadnjem krogu 31. maja v Zlatorogu, a tekma najbrž ne bo odločala o ničemer.

Mladi krožni napadalec Kristjan Horžen je bil med najboljšimi na igrišču. Garal je v obrambi, v napadu pa dosegel pet golov. Foto: www.alesfevzer.com

Branko Vujović je bil z osmimi goli najboljši strelec Celjanov, medtem ko je pri domačih Matic Verdinek dosegel sedem zadetkov.

Ocvirk: Bili smo pod pritiskom, a odgovorili na najboljši mogoči način
"Svojim varovancem ne morem ničesar očitati, v tem krasnem vzdušju so igrali po svojih najboljših močeh. Odločil je širši nabor igralcev celjske ekipe,"
je po tekmi dejal trener Gorenja Zoran Jovičić, medtem ko je strateg Celja Tomaž Ocvirk dodal: "Dosegli smo zelo pomembno zmago. Pred tekmo smo bili deležni velikega pritiska, a moji igralci so odgovorili na najboljši mogoči način in s kolektivno predstavo zasluženo osvojili obe točki."