Celjani slavili v Mariboru

Čeprav so na koncu slavili s šestimi zadetki prednosti, pa aktualni prvaki pri četrtouvrščeni ekipi državnega prvenstva niso imeli lahkega dela. Po prvem polčasu so zaostajali, še v 50. minuti sta bili ekipi poravnani (20:20), v zadnjih minutah, ko se je ustavilo dotlej izredno razpoloženemu domačemu vratarju Marinu Đurici (na koncu 17 obramb, 12 v prvem polčasu), pa so Celjani le prevzeli pobudo.

Po uvodnih minutah ni kazalo, da se bodo gosti mučili. Hitro so povedli s 6:2, a nato sta na sceno stopila Đurica in Uroš Štumpfl, ki sta najzaslužnejša, da so Mariborčani spet ujeli priključek, po zaostanku z 8:10 pa z delnim izidom 5:0 prišli do vodstva s 13:10. V 44. minuti so zadnjič vodili, izid je bil takrat 18:17. Nato pa se je razigral tudi gostujoči vratar Klemen Ferlin, gostitelji pa niso imeli več pravih rešitev v napadu.

Pri Mariboru sta bila najboljša strelca Hrvata Marin Buneta in Matija Golik, oba sta dosegla pet golov, enako število golov sta na drugi strani dosegla Branko Vujović (vse do 16. minute) in Jan Jurečič.