Edi Kokšarov z osmimi zadetki ni mogel preprečiti poloma pivovarjev. Foto: MMC RTV SLO
Tone Tiselj
Tone Tiselj s svojimi varovanci ne preživlja uspešnega obdobja. V sredo je Celje doma izgubilo proti Gorenju. Foto: MMC RTV SLO

Zagrebčani so se z zmago uvrstili v četrtfinale, Celjani pa so sezono končali brez točk na zadnjem mestu v skupini 2. Gostje so že po slabih desetih minutah zaostajali z 1:7. V napadu so bili brez rešitev in so kar tekmovali v "neumnostih", obramba pa je bila premehka za gostitelje, ki so Aljošo Rezarja "torpedirali" z vseh položajev.

Najhujši poraz letos
Po minuti odmora so Celjani vendarle zaigrali nekoliko bolje v obrambi in nekaj minut niso prejeli zadetka, a v napadu še naprej delali napake. Zagrebu so se najbolj približali v 22. minuti, ko je na semaforju pisalo 5:8. Nato so gostitelji znova ušli, v 27. minuti povedli z 12:5, na odmor pa odšli s prednostjo osmih golov (14:6).

V drugem delu so Celjani povsem odpovedali. V 36. minuti jih je na cedilu pustil Mirsad Terzić, ki si je prislužil tretjo izključitev, sredi drugega polčasa pa so zaostajali že za deset zadetkov (13:23). Na koncu so doživeli najhujši poraz v sezoni 2008/09. V Zagrebu niso slavili še nikoli.