Maja Zrnec in soigralke se iz Györa vračajo praznih rok. Foto: Aleš Fevžer
Barbara Lazović
Domačinke so dobro pazile na Barbaro Lazović, ki je dosegla le en zadetek. Foto: Aleš Fevžer
Krimovke praznih rok iz Györa

Krimovke so dobro začele srečanje, nekajkrat povedle in do 15. minute držale neodločen izid (7:7). Nato pa se je ustavilo oziroma je domača obramba na čelu z vratarko Katrin Lunde Haraldsen ustavljala napade gostij, ki so delale preveč tehničnih napak. Na drugi strani je Györi brez težav polnil mrežo Ljubljančank, tako da je semafor v 21. minuti po treh zaporednih golih Jovanke Radičević kazal 12:7. Minuta odmora ni pomagala, domače so si do polčasa priigrale +7 (16:9).

Krimovke brez možnosti za več kot častni poraz
Nadaljevanje ni prineslo spremembe razmerja sil na igrišču. Krim je prvi zadetek dosegel po štirih minutah igre, ko je bila uspešna Linea Torstenson za 18:9. Györi je bil nesporni gospodar na igrišču, medtem ko so se krimovke preveč mučile v napadu. Če pa jim je že uspelo prebiti obrambo, jih je pogosto ustavljala Haraldsenova. Zmagovalec je bil tako odločen že precej pred koncem, saj Tisljeve izbranke niso imele ne ideje in ne moči, kako se zoperstaviti domačinkam.

Tekmi "resnice" s Clujem in Podravko
Krim bo o uvrstitvi v drugi del odločal na naslednjih dveh tekmah, ko bo najprej gostoval pri Cluju (11. november), nato pa še gostil Podravko (18. november).