Šime Ivić in Vid Poteko

Škoda, pivovarji so le tri dni po težki tekmi s PSG-jem skorajda presenetili nemške prvake. Celjani so z odlično predstavo sredi drugega polčasa povedli s 25:21, nato pa uspešno branili prednost vse do končnice, ko jim je v končnici zmanjkalo moči, koncentracije, za kakšno sporno odločitev pa sta poskrbela tudi makedonska sodnika.

Pri 31:28 je imel Luka Žvižej priložnost za +4, a mu je Nicklas Landin ubranil "zicer". Sledil je silovit odgovor Kiela, ki je napravil delni izid 6:0 in odločil zmagovalca.

Pivovarji držali korak s Kielom
Pri pivovarjih je spet zaigral Miha Zarabec, ki se je poškodoval na tekmi z Zagrebom. Celjani so pogumno odprli srečanje. Zarabec je dosegel prvi gol gostov za 1:1, nato pa tudi uspešno razigraval. Tako je v 10. minuti podal Blažu Blagotinšku za vodstvo gostov s 5:4. Sledila je boljša igra domačih, ki so postopoma večali prednost. V 15. minuti je semafor kazal 12:8, tako da je trener Branko Tamše vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj so Celjani znižali na -2 (12:10), nato pa imeli ob igralcu manj možnost za -1, a je Nicklas Landin ubranil "zicer" Davidu Razgorju. Kljub temu so Celjani do konca polčasa ohranili priključek z domačimi. Gol za 16:14 je dal Žiga Mlakar.

Pivovarji od -2 do +4
Pivovarji so odlično odprli drugi polčas in z golom Mlakarja v 37. minuti izenačili na 18:18. A to še ni bilo vse. Blaž Janc je v 39. minuti - po novi obrambi Ivana Gajića - stekel v protinapad in zadel za celjsko vodstvo z 20:19. Trener Alfred Gislason je vzel minuto odmora, po kateri je Luka Žvižej v protinapadu zadel za 21:19, v naslednjem napadu pa Janc zabil za 22:19. Kiel je bil v teh trenutkih popolnoma nemočen v obrambi, medtem ko so pivovarji leteli po igrišču. Ko je po novi uspešni obrambni akciji Gajića Žvižej v protinapadu povišal na 25:21, je zadišalo po senzaciji.

Namesto +4 Kiel izničil zaostanek
Slovenski prvaki so v nadaljevanju uspešno branili dva gola prednosti. Tako je semafor v 52. minuti kazal 29:27. Že v naslednjem napadu pa je Povilskas Babarskas zadel za 30:27. Litovec je nato s pomočjo prečke poskrbel za 31:28. Žvižej je imel nato še "zicer" za +4, a je Landin ubranil. Namesto lepe prednosti se je Kiel v 56. minuti z golom Dahmkeja približal le na gol razlike (31:30), malo pozneje pa prek Joana Canellasa izenačil na 31:31. Tamše je vzel minuto odmora. Po njej so Celjani naredili dve napaki v napadu, Mlakar je bil izključen, kar je Kiel izkoristil in dve minuti pred koncem povedel s +3. Srečanje je bilo odločeno.

Branko Tamše: "Glede na vse težave smo odigrali zelo dobro tekmo z izjemo zadnjih petih minut. Škoda je, da smo se ustrašili zmage in priložnosti, ki smo si jo izborili v Sparkasse Areni sredi Kiela. Vseeno je treba pohvaliti fante za boj, niso popuščali, priigrali so si zasluženo prednost treh zadetkov v končnici tekme, imeli smo še čisto priložnost za zadetek. V tistem trenutku se je tekma tudi prelomila, kar je znala ekipa, kot je THW Kiel, izkoristiti."

Lucijan Fižuleto: "Dobro smo igrali 55 minut, vse je potekalo nam v korist, držali smo se vseh dogovorov. V zadnjih petih minutah smo storili preveč napak, kar je znala ekipa, kot je THW Kiel, izkoristiti. Dali smo vse od sebe, seveda pa po takšni tekmi ostaja grenak priokus. Kiel je bil zrel za poraz, predvsem zaradi naše dobre igre skozi večino tekme. Na koncu se nam ni izšlo."