Slovenski rokometaši so se v hotelu v Novem Sadu takole razveselili zanje ugodnega razpleta tekme Madžarska - Hrvaška. Foto: Uroš Zorman (Twitter)
Gorazd Škof
Gorazd Škof je v prvem polčasu zbral osem obramb, v drugem pa nobene več. Foto: Reuters
Iker Romero
Iker Romero je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Španije. Pri Sloveniji jih je prav toliko dosegel Luka Žvižej. Foto: EPA
Slovenski navijači
Slovence je na tribunah dvorane Spens v Novem Sadu znova spodbujalo približno 150 navijačev. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel
Bartosz Jurecki
Poljski rokometaši so v napeti tekmi na kolena spravili Nemce. Foto: EPA
Nikola Karabatić (levo)
Aktualni evropski, svetovni in olimpijski prvaki Francozi so prvenstvo neslavno končali na zadnjem mestu v skupini II. Foto: EPA
Slovenija gre naprej - v Beograd
Španci strli odpor Slovencev

Slovenija je z istim številom točk kot Madžarska osvojila 3. mesto v skupini II in bo v petek ob 15.15 v Beogradu igrala za vozovnico za kvalifikacije za olimpijske igre proti Makedoniji. Pred Madžari, ki proti Hrvatom na večerni tekmi niso smeli zmagati, je končala po zaslugi zmage na medsebojnem srečanju v torek (32:30).
V dramatični končnici je imela Madžarska v zadnji minuti dva napada za zmago, vendar ju ni izkoristila. Nazadnje je vodila 11 minut pred koncem, ko je bilo 21:20. Prvi polčas, v katerem je med drugim imela prednost 12:8, je dobila s 13:12.
V primeru, da bo Srbija postala evropski prvak, bi se Slovenija v kvalifikacije za OI uvrstila tudi ob porazu proti Makedoniji.

Slaba predstava v zadnjih 20 minutah
Po prvem polčasu tekme Slovenija - Španija je bilo v Novem Sadu 15:15. Slovenci so bili ob odmoru lahko zadovoljni, čeprav so znova naredili preveč tehničnih napak, sicer bi ob osmih obrambah Gorazda Škofa lahko vodili. V prednosti so bili večino časa, največ za dva zadetka (6:4, 12:10, 13:11, 14:12).
V drugem polčasu je Slovenija začela odlično (po štirih zaporednih golih Luke Žvižeja je bilo 19:16), vodila tudi z 22:18, a v 44. minuti dovolila izenačenje na 24:24. Varovanci Borisa Deniča so zadnjič vodili v 46. minuti pri izidu 25:24, ko je zadel Dragan Gajić. V zadnje četrt ure je Španija prevzela pobudo, pobegnila na 30:27 in suvereno slavila. Utrujenim Slovencem je popustila zbranost v obrambi (tudi Škof ni bil več tako razpoložen kot v prvem delu, Primož Prošt je ubranil štiri strele), brez rešitev pa so bili tudi v napadu.
Slovenija je tako izgubila vse štiri medsebojne dvoboje proti Španiji na evropskih prvenstvih. Pred tem je klonila v Švici leta 2006, na Švedskem leta 2002 in na Portugalskem leta 1994.

Zorman: Končno tudi malo sreče
"Bilo je zelo napeto, končno smo imeli tudi malo sreče," je po idealnem razpletu, ki si ga je skupaj z reprezentančnimi kolegi ogledal v hotelu, dejal kapetan Uroš Zorman. "Končnica je bilo ponovno za srčni infarkt, ampak hvala bogu, se nam je izteklo po naših želja. Igramo za tako željeno peto mesto, ki nam prinaša olimpijske kvalifikacije," pa je dodal David Špiler.

V polfinale še Danci
V skupini I je Poljska s 33:32 premagala Nemčijo in jo ujela pri petih točkah. Toda obe reprezentanci sta ostali brez polfinala, saj je Danska z 31:24 ugnala Švedsko. Danci so tako osvojili šest točk in so v skupini zasedli drugo mesto za Srbijo.
To je bil za Slovence najboljši razplet, saj tudi 5. mesto ne bi bilo dovolj za olimpijske kvalifikacije, če bi se poleg Srbije v polfinale uvrstili ali Nemčija ali Poljska, vendar nobena od njih ne bi na koncu osvojila naslova evropskega prvaka.
Presenečenje Makedonije
Na koncu sta Nemčija in Poljska ostali celo brez tekme za 5. mesto, saj ju je na 3. mestu skupine I z zmago nad Srbijo (22:19) presenetljivo prehitela Makedonija. Vse tri reprezentance so osvojile po pet točk, Makedonci, ki so proti Nemcem izgubili za gol in Poljake premagali za dva, pa so bili najboljši v krogu teh treh ekip.
V polfinalu se bo Srbija pomerila s Hrvaško, Španija pa z Dansko.

29:29 (12:15)
Accambray 10, Detrez 4, Fernandez 3; Sigurdsson 5, štirje po 4.

MADŽARSKA - HRVAŠKA
24:24 (13:12)
Csaszar 14, Ilyes 3; Horvat 11, Buntić 5.

33:32 (18:17)
Kuchczynski in B. Jurecki po 5; Klein in Sprenger po 7.

DANSKA - ŠVEDSKA
31:24 (18:11)
Eggert Jensen 7, M. Hansen 5; K. Andersson 8, Lundström 4.

SRBIJA - MAKEDONIJA
19:22 (10:11)
Vujin 5; Lazarov 10, Dimovski 3.

SRBIJA * 5 3 1 1 +6 7 točk
DANSKA * 5 3 0 2 +7 6 MAKEDONIJA 5 2 1 2 +3 5

NEMČIJA 5 2 1 2 +3 5
POLJSKA 5 2 1 2 -4 5 ŠVEDSKA 5 0 2 3 -15 2 * - v polfinalu V polfinale napredujeta prvi dve ekipi.