Srbi in Nemci so se razšli brez zmagovalca in si razdelili točki. Foto: EPA
Poljska
Poljski rokometaši so se takole veselili velike točke. Foto: EPA
Mikkel Hansen
Mikkel Hansen je bil z 12 zadetki najboljši strelec Danske na tekmi proti Makedoniji. Foto: EPA

V prvem polčasu so gostitelji po zaslugi nekdanjega igralca Gorenja Momirja Ilića povedli in prvio polovico tekme dobili z 12:7. V drugem polčasu so Nemci zaigrali bolje in v 43. minuti so se približali le na gol zaostanka. Prek Ivana Nikčevića so Srbi znova povedli za dva gola, a 11 minut pred koncem so Nemci uspeli prvič na tekmi izenačiti. Ilić je ob koncu tekme povedel z 21:19, Nemce pa je v igri uspel nato ohraniti Silvio Heinevetter z nekaj odličnimi obrambami. Tako je ubranil tudi strel Ilića v zadnji minuti in vsega 15 sekund so za tem Nemci imeli napad za izenačenje. Namesto vratarja je v igro vstopil Sven-Sören Christophersen, ki je s strelom z devetih metrov prinesel točko.

Izjemna vrnitev Poljakov
Poljska in Švedska sta si na prvi tekmi razdelili točki. Švedi so zapravili vodstvo z 11 zadetki prednosti v prvem polčasu, na koncu je bilo 29:29. Poljska ima v skupini I po treh odigranih tekmah tri točke, Švedska pa dve. Štirikratni evropski prvaki so v Beogradu po 26 minutah vodili z 19:8. Ob polčasu je bilo 20:9. Poljaki so nekaj upanja svojim navijačem povrnili na začetku drugega dela s štirimi zaporednimi zadetki.
Pred zadnjimi 20 minutami so bili severnjaki kljub temu še vedno v lepem vodstvu - 24:17. Vendar se njihovi tekmeci niso dali, "grizli" do konca tekme in prišli do dragocene točke. Razpoložen je bil Michal Jurecki, v zadnji minuti pa je končni izid postavil Adam Wisniewski, pri čemer je bil sploh prvič na tekmi izid poravnan.

Lindberg junak Dancev
Danska je na drugi tekmi tesno s 33:32 ugnala Makedonijo in ima tako kot Švedska dve točki. V zadnji sekundi je zmago Skandinavcem zagotovil Hans Lindberg. Makedonci so prvi polčas dobili z 19:16, potem ko so pri izidu 9:9 dosegli pet golov zapored. Štirikrat so imeli tudi šest zadetkov naskoka, zadnjič v 26. minuti pri izidu 19:13. Danci so jih ujeli v 44. minuti, ko je bilo 23:23, in nato prevzeli pobudo (29:26, 30:27). Najboljši makedonski strelec Kiril Lazarov (13) je slabi dve minuti pred koncem s tretjim zaporednim golom znova izenačil (32:32), vendar v končnici njegova ekipa ni uspela zadržati neodločenega izida.