Danske navijačice so takole proslavljale pomembno zmago. Foto: EPA
Danci drugi polčas dobili s 16:9

Potem ko so pred 6.600 gledalci prvi polčas dobili s 17:16, so Nemci v 40. minuti prvič povedli za štiri zadetke (23:19). Pet minut pozneje je bilo 25:20, toda v 52. minuti je Rusija izenačila na 26:26. V končnici je Nemčija ušla na 30:27 in prednost zadržala do konca.

Nemci bodo na svoji zadnji tekmi v sredo igrali proti Danski. Na njej si bodo poskušali priigrati prvi polfinale na velikih tekmovanjih po letu 2008. Danci se bodo dan prej pomerili še s Švedi.
Sredi drugega polčasa delni izid 7:0
Na nedeljski večerni tekmi so po prvem polčasu proti Špancem zaostajali z 11:14, drugega pa dobili kar s 16:9 in ostajajo neporaženi. Španija je zadnjič vodila v 42. minuti z 18:17, ko so Danci začeli 11-minutno obdobje, v katerem so z delnim izidom 7:0 povsem razorožili tekmece in povedli s 23:18. Španci bližje kot na tri zadetke zaostanka niso več prišli.