Popotnica za EP 2016 je odlična, zdaj pa bodo misli kmalu preusmerjene k prvi tekmi proti Švedski. Foto: www.alesfevzer.com
Uroš Zorman
Kapetan Uroš Zorman je za 36. rojstni dan, ki ga praznuje danes, dobil lepo darilo: rekordno zmago Slovenije nad Hrvaško. Foto: www.alesfevzer.com
Gajić po visoki zmagi nad Hrvaško
Slovenski rokometaši zmleli Hrvate
Zarabec atraktivno zadel za vodstvo 26:15

V drugem polčasu je Sloveniji pred 3.200 gledalci v Bonifiki z zunanjo vrsto Dean Bombač, Miha Zarabec in David Miklavčič uspela izjemna predstava tako v napadu (atraktivnih potez ni manjkalo) kot v obrambi in Hrvaška od 38. do 58. minute sploh ni zadela. V vratih je bil razpoložen Matevž Skok. Na semaforju je bilo že 30:15 in to vodstvo je Slovenija zadržala do konca.

"V drugem polčasu smo igrali skoraj brez napak. Potrebovali smo takšno tekmo in z veseljem pričakujemo začetek EP-ja," je povedal prvi strelec tekme (sedem golov) Gašper Marguč.

To je prva slovenska zmaga nad Hrvaško po letu 2005, ko je bil selektor Slavko Ivezić.

Prvi polčas je bil še dokaj izenačen (14:12). Hrvaška je v 24. minuti povedla z 9:10, Slovenija pa je dosegla naslednje štiri zadetke in po protinapadu, ki ga je uspešno končal Darko Cingesar, prvič povedla za tri zadetke (13:10).

V hrvaški reprezentanci zaradi utrujenosti ni bilo prvega zvezdnika Domagoja Duvnjaka. Hrvaška je imela le 37-odstoten met iz igre (14/38).

Slovenija bo evropsko prvenstvo začela 16. januarja s tekmo proti Švedski.

Rokometašice Krima Mercatorja so na prvi tekmi osmine finala Pokala pokalnih zmagovalk v gosteh izgubile proti romunski ekipi Municipal Craiova s 30:29 (12:11). Sredi drugega polčasa so Romunke Krimu sicer bežale za štiri zadetke, a v končnici tekme se je Ljubljančankam uspelo tekmicam povsem približati. Najboljše strelke: Živković 9, Babeanu 6; Mavsar 8, Milanović-Litre 6. Povratna tekma bo prihodnjo soboto na Kodeljevem.