Ekipa Riko Ribnica nadaljuje uspešne predstave, tokrat je na kolena spravila Gorenje. Foto: www.alesfevzer.com
Jan Grebenc je bil ob Gregorju Potočniku s sedmimi zadetki prvi strelec Gorenja. Foto: www.alesfevzer.com
Ribnica hit rokometne pomladi

Prvi polčas je minil ob izenačeni predstavi, le ob koncu (v 29. minuti) so si gostitelji priborili malce večjo prednost (12:9). Nekdanji igralec ribniške zasedbe Jan Grebenc je z zaporednima goloma postavil izid polčasa 12:11.

V 38. minuti so varovanci trenerja Siniše Markote povedli za štiri gole (18:14). Gostujoči trener Babić je takoj zahteval minuto odmora, kar pa ni spremenilo razmerja moči na igrišču. Ose so tri minute pozneje že zaostajale za šest golov (20:14). Velenjčani med 36. in 45. minuto sploh niso dosegli gola, v finišu pa niso bili sposobni uprizoriti preobrata.

V domači zasedbi je bil najučinkovitejši Janez Skušek s šestimi goli, po pet sta jih dosegla Nik Henigman in Rok Setnikar. V gostujoči zasedbi sta Gregor Potočnik in Grebenc dosegla po sedem zadetkov.

Ribniška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, velenjska pa bo gostila Celje Pivovarno Laško. Obe tekmi bosta 21. aprila.

Zaostanek petih golov streznil Celjane
Celje Pivovarna Laško je novomeško Krko premagala s 35:29. Celjani so slabo začeli tekmo in po desetih minutah igre zaostali za pet golov (2:7). V 23. minuti so po golu Daniela Dušebajeva ujeli tekmece (11:11), tri minute pozneje po zadetku Boruta Mačkovška povedli s 14:13. Najvišje vodstvo so si v prvi polovici tekme po delnem izidu 4:0 priigrali v 29. minuti (17:13).

Izbranci Branka Tamšeta v drugem polčasu niso posebej blesteli, a zmaga ni bila ogrožena. V 51. minuti so si priigrali osem golov prednosti (31:23). Najboljši strelec je bil Borut Mačkovšek z osmimi goli.

Rokometaši Kopra 2013 so v zadnjem krogu evropskega pokala EHF v gosteh izgubili proti nemškemu Göppingenu s 26:31 (11:17) in končali nastope v tem tekmovanju. Koprska zasedba je na šestih tekmah dosegla eno zmago in doživela pet porazov ter v skupini C osvojila četrto mesto.