Rok Ovniček je dosegel sedem golov:
Rok Ovniček je dosegel sedem golov: "Ta zmaga je plod dela celotne ekipe. Po zaslugi dobre obrambe smo si v drugem polčasu zagotovili nekaj lahkih zadetkov iz nasprotnih napadov. Svoj delež k uspehu je zagotovo dodal tudi naš vratar Klemen Ferlin." Foto: www.alesfevzer.com
Gorenje
Gorenje nadigralo norveške prvake

Elverum je na začetku tekme povedel z 2:0, a so Velenjčani hitro izenačili, nato pa je sledila izenačena tekma gol za gol. V 12. minuti je Žarko Pejović zadel za prvo vodstvo domačih (5:4). Ose so imele pri izidu 8:6 napad za +3, a so ga zapravile, na drugi strani pa je Kristian Orsted zabil za -1. Pri 13:11 je Oeien Vegard Bakken ubranil zicer Roku Ovničku. Velenjčani nato še dvakrat niso izkoristili priložnosti za tri gole naskoka, tako da se je polčas končal s 14:12.

Razpoložena Ovniček in Ferlin
Drugi del so Velenjčani začeli zelo dobro. Tako je Ovniček v 35. minuti povišal na +4 (18:14), malo pozneje pa Niko Medved na 19:14. V 36. minuti je zaradi grobega prekrška nad Ovničkom rdeči karton dobil Tine Poklar. Prekršek ni ustavil Ovnička, ki je zabil za 20:15, že v naslednjem napadu pa je Matic Verdinek dosegel zadetek za +6 (21:15). Gostje so bili razbiti, trener Elveruma Mikael Apelgren je vzel minuto odmora. Ni pomagala, saj domači niso popuščali. V vratih Gorenja je blestel Klemen Ferlin, ki je Norvežane spravljal v obup. Na drugi strani je razpoloženi Ovniček v 48. minuti povišal na 25:17.

Gorenje je do konca brez težav držalo visoko prednost. Ovniček je v 57. minuti poskrbel za +9 (29:20), kar je bila najvišja prednost na tekmi. Ovniček je bil s sedmimi goli tudi najboljši strelec.

Varovanci Želja Babića so tako vsaj za en dan sami na vrhu lestvice, saj Skjern in Kadetten igrata v nedeljo.