Celjani so dobili derbi v Zlatorogu, za zmago so se morali pošteno potruditi. Foto: BoBo

Dvoboj Celja in Zagreba ima dolgo zgodovino. Moštvi sta si v Ligi prvakov nasproti stali že 21., petkrat sta se spopadli tudi v regionalni Ligi Seha. Več zmag imajo Zagrebčani, na zadnjem obračunu v Zlatorogu pa so Celjani večne tekmece iz Hrvaške ugnali kar za devet golov, tokrat je bila prednost nekoliko manjša.

Prvi polčas, v katerem je celjski vratar Klemen Ferlin zbral osem obramb, je bil precej izenačen, nobeni ekipi se ni uspelo odlepiti od nasprotnika, šele v zaključku so Celjani, potem ko so se večino časa v prvem delu mučili v napadu, dosegli dva zadetka zapored in na odmor odšli s prednostjo +2 (10:8).

Nadaljevanje je bilo precej razburljivejše. Gostitelji so večkrat povedli s +3, a so se Zagrebčani vsakič vrnili. Nazadnje je bil izid izenačen na 18:18. V napetem zaključku je blestel Domen Novak, ki je z zadetkom za 21:18 gostujočega stratega Veselina Vujovića prisilil v minuto odmora.

Po njej so Zagrebčani v obrambi zaigrali nekoliko čvrsteje, tudi v napadu je igra stekla, zadevali so predvsem s krila, kjer je bil najnevarnejši Zlatko Horvat. Ko se je odločalo o zmagovalcu, je vso odgovornost na svoja ramena prevzel Matic Grošelj, ki je dvakrat zapored uspešno zaključil celjski napad, zmago pivovarjev je v zadnji minuti potrdil David Razgor.

Celjani v končnici streli Zagrebčane za pomembni dve točki

Izjavi po tekmi:

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: "Rad bi čestital fantom za izredno moško in trdno ter prepričljivo igro, ki so jo pokazali. Rad bi čestital tudi nasprotnikom, ki so ves čas skrbeli, da smo igrali izenačeno, vodstvo smo si praktično izmenjevali skozi vso tekmo in tako bi lahko bili na koncu poraženi tudi mi. Na srečo se je izšlo z zmago, vendar to je zdaj treba postaviti na stran in se osredotočiti na naslednjo tekmo, ki je čez štiri dni."

Veselin Vujović, trener Zagreba: "Čestitke Celju in trenerju Ocvirku za zasluženo zmago. To je bila trda tekma, na kateri je pretehtal Ferlin in Celje je tako praktično ves čas kontroliralo tekmo. Manjkalo nam je nekaj sreče, znanja, da bi bilo drugače. Čez štiri dni je nova tekma, ne bo lahka, a mi bomo na njej iskali zmago."