Barbara Varlec se ob agresivni obrambi gostij ni naigrala. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Anita Görbicz
Anita Görbicz je bila z 10 goli najučinkovitejša pri Györiju. Foto: EPA
Györi znova premočan za Krim

Györi je po zaslugi trde in gibljive obrambe 6-0, ki je botrovala številnim tehničnim napakam krimovk, že v 13. minuti povedel s +4. Trenerka Marta Bon je vzela minuto odmora, po kateri se je Krim približal le na zadetek zaostanka (9:10). Sledil je šov Katarina Mravikove, ki je s tremi zaporednimi goli znova pokrbela za visoko vodstvo Györija (11:16). Malo kasneje je Orsolya Verten povišala celo na +6 (12:18). Krim je v 1. počasu nad vodo držala Andrea Lekić, ki je dosegla 5 golov.

Drugi polčas ni prinesel preobrata. Madžarke so bile pač kvalitetnejše in predvsem močnejše, sploh ob dejstvu, da trenerka Marta Bon ni mogla računati na poškodovani Szandro Zacsik in Dragano Cvijić. Po visokem vodstvu Györija je Ljubljančankam uspelo znižati na -3 (28:31), a je bilo do preobrata še daleč. Ana Gros, še lani članica Krima, je zabila 5 golov. Krim bo v naslednjem krogu 7. novembra gostoval pri Zvezdi Zvenigorodu.

Marta Bon: "Imamo nekaj težav s poškodbami, ob Dragani Cvijić in Szandri Zacsik tudi Alja Koren ni bila še prava, prav tako pa ni trenirala niti Jelena Grubišić, ki ni delovala tako kot sicer, tako da se je igra spremenila v tem, da smo imele manj protinapadov. Tudi začele smo drugače, kot sem si želela. Ni bila prava igra. Györ se je pokazal v pravi luči, me pa nismo bile več kot stoodstotne, kar je potrebno za zmago na takšni tekmi."

LIGA PRVAKINJ, skupina D, 3. krog

KRIM - GYÖRI 30:34 (14:19)
Lekić 10, Penezić 5, Mavsar, Varlec in Vergeljuk po 3, Bodnjeva in Zrnec 2, Koren in Janković 1; Görbicz 10, Mravikova 7, Gros 5, Bradeanu 4, Verten 3, Kovacsics in Spiridon 2, Amorim 1.
Sedemmetrovke: 10/10; 3/3
Izključitve: 8 min; 20 min
RK: Spiridon (58.)

ZVEZDA ZVENIGOROD - PODRAVKA 29:26 (11:14)

DINAMO VOLGOGRAD - VIBORG 41:33
Budućnost 6, Dinamo Volgograd 4, Viborg 2, Sävehof 0 točk.

Skupina B:
LEIPZIG - HYPO 23:28
KORVEX - ITXAKO 27:32
Leipzig in Itxako 4, Korvex in Hypo 2 točki.

Skupina C:
RANDERS - TOULON 25:29
LARVIK - OLTCHIM VALCEA 34:31
Larvik 6, Oltchim Valcea, Toulon in Randers 2 točki.

Zmajčice nadoknadile -9
Uspešnejša kot Krim je bila Olimpija, ki je v 2. krogu Pokala EHF nadoknadila zaostanek 9 golov proti madžarski Bekescsabai. Zmajčice so v Tivoliju zmagale z 31:22, kar je bilo dovolj, da so izničile poraz (32:23) iz gostovanja na Madžarskem. Neli Irman je dosegla 9 golov.