Krožna napadalka Dragana Cvijić se je znašla v primežu treh madžarskih igralk. Foto: EPA
Szandra Zacsik
Na Szandro Zacsik je domača obramba dobro pazila. Foto: MMC RTV SLO
Anita Görbicz
Anita Gőrbicz je bila med najboljšimi igralkami Győrija. Foto: EPA
Krimovke drugi del začele s porazom

Tekma je bila izenačena do sredine prvega polčasa (7:7), nato pa so krimovke ušle na +3 (10:7). V napadu je blestela Ana Gros, ki je atraktivno zadevala z 9 in več metrov. Na začetku drugega polčasa so Ljubljančanke povedle že s 6 goli prednosti (17:11).

Madžarke od -6 do +2
To je očitno predramilo domačinke, ki so s trdo igro v obrambi zmanjševale zaostanek. Bradeanujeva je v 47. minuti izenačila na 20:20, minuto kasneje pa je Anita Gőrbicz zadela za 22:20, kar je trenerko Ljubljančank Marto Bon prisililo, da je vzela minuto odmora.

Palingerjeva preprečila izenačenje
Sledila je tesna in dramatična končnica, v kateri je imela Tamara Mavsar v 58. minuti pri izidu 24:23 priložnost za izenačenje, a je nekdanja vratarka Krima Katalin Palinger, ki se je razigrala v 2. polčasu, ustavila strel. Na drugi strani je sledil gol Katarine Mravikove za 25:23 ...

Bon: Poraz dobra šola za ekipo
"Navkljub porazu sem s prikazano igro in končnim rezultatom zadovoljna. Že pred časom sem opozarjala, da je prav neizkušenost največja hiba moje ekipe, ceno pa smo plačali v Győru. A to je dobra šola za mojo ekipo in prepričana sem, da bomo to napako v nadaljevanju tudi odpravili," je po tekmi dejala Bonova.

Krim bo v soboto, 13. februarja, ob 16.30 gostil nemški Leipzig.