Krim si je že prejšnji teden po porazu proti Györiju zaprl vrata v polfinale, zato tekma v Podgorici ni imela pravega tekmovalnega naboja. Foto: Jure Makovec

Šele v zadnjih 20 minutah so krimovke zaigrale odločneje v obrambi in po zadetkih Tanje Oder, Ljudmile Bodnjeve in Andree Lekić v 47. minuti izenačile na 27, nato pa je zmanjkalo moči in predvsem zbranosti za preobrat, saj so v finišu prelahko izgubljale žoge.

V prvem polčasu je Marta Bon veliko menjala, igra pa nikakor ni stekla. Največjo prednost si je Budućnost priigrala po golu Djurdjice Djurović v 28. minuti, ko je bilo 19:14. Še večjo prednost je preprečila mlada vratarka Amra Pandžić.

Najboljše strelke pri slovenskih prvakinjah so bile pred 2.500 gledalci Tanja Oder (6), Ljudmila Bodnjeva, Renata Mörtel in Andrea Lekić (po 5).

Liga prvakinj, 2. del, 6. krog
Skupina II:
BUDUĆNOST - KRIM MERCATOR 37:32 (19:16)
GYÖRI - OLTCHIM VALCEA 30:28

GYÖRI * 6 4 1 1 +9 9 OLTCHIM VALCEA * 6 3 0 3 +13 6 BUDUĆNOST 6 2 1 3 -14 5 KRIM MERCATOR 6 2 0 4 -8 4

Skupina I

PODRAVKA - IKAST 36:26
VIBORG - HYPO 33:31

VIBORG * 6 5 0 1 +30 10 HYPO * 6 5 0 1 +29 10 PODRAVKA 6 2 0 4 -9 4 IKAST 6 0 0 6 -50 0 * - v polfinalu