Silvana Ilič in Tanja Oder sta na tekmi proti Norveški pokazali malo svojega znanja.
Anja Frešer je v 23. minuti prejela rdeči karton.

Slovenke so že pred tekmo vedele, da se ne morejo vključiti v boj za kolajne, z zmago proti Skandinavkam pa bi si lahko priigrale tekmo za 5. mesto oziroma z remijem za 7. Toda že po desetih minutah je bilo jasno, da varovanke Roberta Beguša proti eni najboljših ekip na svetu nimajo možnosti. Na semaforju je takrat pisalo 8:0. Anja Frešer je v 23. minuti zaradi grobega prekrška prejela še rdeči karton, ob odmoru pa je bilo 16:8.

Tudi drugi polčas se je začel z izidom 8:0, Slovenke pa so na koncu doživele najhujši poraz sploh. Norvežanke, ki so z najvišjo razliko vodile v 58. minuti (40:16), so kot za šalo dosegale zadetke iz protinapadov, pri Sloveniji pa je najboljša strelka Tanja Dajčman vseh sedem zadetkov dosegla iz sedemmetrovk.

Slovenke so bili tako daleč od uresničitve čudežnega scenarija in uvrstitve med najboljše štiri ekipe na Stari celini. Izpolnil se je le prvi pogoj, ki je pred zadnjim krogom slovenskim reprezentantkam še vzbujal upe na boj za odličja. Rusija je namreč s 27:24 ugnala Španijo, medtem ko SČG ni uspel vsaj remizirati z Ukrajino, čeprav je bil po visokem zaostanku po prvem polčasu (15:9) precej blizu (24:23).

IZJAVI PO TEKMI

Robert Beguš, selektor Slovenije:
"Od junaka do bedaka. Poraza z Ukrajino in Španijo v drugem delu zaključnega turnirja sta nas povsem vrgla iz tira. Osramotili smo se in upam, da nam bodo naši privrženci oprostili porazno igro z Norvežankami."
Anja Frešer: "Po tako hudem porazu je zelo težko povedati kaj pametnega. Začele smo z veliko željo po zmagi, toda naš začetek je bil naravnost katastrofalen. Norvežanke so nas povsem zasenčile, bile smo povsem nemočne."

SLOVENIJA - NORVEŠKA  18:41 (8:16)