Rokometaši Cimos Kopra le nekaj trenutkov preden so prvič stopili na parket v Ligi prvakov. Foto: MMC RTV SLO

Vzdušje pred dvorano Bonifika je bilo pred tekmo izjemno. Množica navijačev pred dvorano je kazala, da Celje in Velenje nista edini mesti, v katerem domuje rokomet.

Optimizem in navdušeno navijanje z začetka tekme se je preneslo tudi na igrišče, kjer je četa Matjaža Tominca odlično parirala favoriziranim Rusom in ves čas vodila. Čeprav so medvedi v vsega dveh minutah zaostanek 11:8 izničili, pa so rumeni v samem zaključku polčasa na odmor spet odšli s tremi zadetki prednosti.

Nadaljevanje tekme, predvsem zadnjih 20 minut, pa je pokazalo, zakaj je bil Tominec po žrebu skupin tako črnogled. Ruski stroj je prestavil v višjo prestavo, s hitro in kombinatorno igro je prek kril povsem razbil gostitelje. Ko so Rusi prvič povedli z 20:19, je bilo tekme praktično konec. Rusi so drugi polčas dobili z desetimi zadetki razlike in slavili s 35:28. Svoje je dodala tudi poškodba Darka Stanića. Blaž Vončina se je sicer trudil, a v ruskem stampedu je zaustavil le tri žoge.