Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so takoj zagospodarili na igrišču in si že po osmih minutah priigrali vodstvo 5:1. V nadaljevanju so močno popustili, v 12. minuti imeli le gol prednosti (6:5), do konca prve polovice tekme pa gostom povsem pristrigli peruti in ga končali s 16:8.

Grzentič dosegel deset golov
V drugi polovici tekme so bili absolutni gospodarji domačega igrišča, tako da je Jovičić malce spočil svoje najbolj obremenjene igralce, najvišje vodstvo pa so si priigrali ravno na koncu dvoboja, ko je bilo +15. V domači ekipi je bil strelsko najučinkovitejši Nino Grzentič z desetimi goli, v gostujoči pa sta Amal Ajdari in Janez Guček dosegla po pet zadetkov.

Ribnica izgubila v Škofji Loki
Koprčani so izkoristili spodrsljaj Ribničanov sredi tega tedna v Škofji Loki in po zanesljivi zmagi nad tekmeci iz Zasavja osvojili prvo mesto v rednem delu Lige NLB. Končnico za prvaka bodo - skupaj s Celjani in Velenjčani - začeli z najboljšim izhodiščem (v končnici bodo nastopili tudi Riko Ribnica, Urbanscape Loka in Krka).