Veselin Vujović je s Koprčani uspešno začel skupinski del Pokala EHF. Foto: MMC RTV SLO

Izbranci slovenskega selektorja in trenerja Kopra Veselina Vujovića so bili v začetku dvoboja - tudi zavoljo ostrega sodniškega kriterija portugalskega para Freitas/Carvalho in številnih izključitev - v zaostanku, a primanjkljaj nikoli ni znašal več kot za dva gola. V 19. minuti so po dveh golih Nina Grzentiča izenačili na 9:9, do konca polčasa pa imeli popoln nadzor na igrišču in se po bojeviti predstavi na veliki odmor odpravili z dvema goloma prednosti (16:14).

V drugem polčasu se je nadaljevala koprska prevlada, že v četrti minuti nadaljevanja so svojo prednost pred 1100 gledalci podvojili (19:15), v 39. minuti pa povišali na 21:16. V 44. minuti je domača klop - pri vodstvu Kopra s 24:19 - zahtevala minuto odmora, a ta ni prinesla nobenih premikov na igrišču. Koprčani so bili vselej za korak pred tekmeci iz dežele tisočerih jezer in so v kali zatrli vse njihove poskuse po morebitnem preobratu.

Že omenjeni Zugan je dosegel osem golov, sedem jih je dodal Nino Grzentič.

Koper bo v naslednjem krogu, v soboto, 17. februarja, gostil Göppingen.