Ana Gros je dosegla pet zadetkov. Foto: Aleš Fevžer

Slovenske rokometašice so podaljšale upe za uvrstitev na evropsko prvenstvo. Nekoliko oslabljene so imele proti borbenim in nepopustljivim Švicarkam kar precej težav. Res je, da so praktično vodile od začetka do konca - največjo razliko so imele v 47. minuti, ko so vodile s petimi goli razlike (21:16) -, toda gostiteljice, ki prav tako niso bile v popolni postavi, so jih ves čas lovile in jim ves čas dihale za ovratnik. Alja Koren in Ana Gros sta zadeli po petkrat, vratarka Miša Marinček pa je zbrala kar 20 obramb.

V prvem delu so Švicarke le enkrat vodile, gostje pa so imele največjo prednost v 15. minuti, ko so vodile s 7:4. V prvem delu se je v napadu s štirimi zadetki izkazala Grosova, njeni goli pa so bili premalo, da bi si Slovenke priborile še večjo razliko. Gostiteljice so v 23. minuti spet izenačile (9:9), na odmor so odšle Slovenke z golom naskoka (13:14).

Na začetku drugega dela sta obe ekipi naredili veliko napak - Slovenke so zgrešile dve sedemmetrovki (Gros in Koren), v 49. minuti pa so si z golom Neli Irman priigrale vodstvo z 21:16. Švicarke se niso predale. Rezultat so najprej znižale na 18:21, z uspešno izvedeno sedemmetrovko Nicole Dinkel pa dve minuti in pol pred koncem tekme tudi na 21:23. Ob tem je bila za dve minuti izključena še Teja Ferfolja. Napovedovala se je razburljiva končnica, da se to ni zgodilo, pa je z golom poskrbela Korenova.

"Do zmage smo prišle težje, kot smo pričakovale, a važno je, da smo izpolnile cilj in osvojile dve točki. Vedeli smo, da so Švicarke nepopustljive, toda da so tako, pa spet nismo pričakovali. Domače igralke so bile izredno motivirane, želele so si osvojiti prve točke, poleg tega pa so se hotele dokazati meni, ki se bila pred časom njihov vodja. Res so igrale dobro, toda mislim, da so bile [Slovenke, op. a.] vendarle boljše in da smo zasluženo zmagali. Ko je bilo potrebno, smo bile dovolj zbrane, v odločilnih trenutkih pa nas je reševala tudi vratarka Miša Marinček," je povedala slovenska selektorka Marta Bon.

Povratna tekma bo v nedeljo ob 17.30 v Ljubljani.

SKUPINA 5:
ŠVICA - SLOVENIJA 22:24 (13:14)

Švica: Weigelt 9 (4), Dinkel 4 (2), Kündig 3, Haag 2, Furrer, Mustafoska in N. Frey po 1.

Slovenija:
Gros 5 (1), Koren 5, Mavsar 4 (3), Petrinja, Krhlikar, Jeriček in Irman po 2, Gregorc in Zrnec po 1.

ŠVICA        3  0 0 3  65:86  0

Na prvenstvo, ki bo decembra na Hrvaškem in Madžarskem, potujeta prvi dve reprezentanci.