Tamara Mavsar je bila s šestimi goli najboljša strelka Krima. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krim Mercator
Krimovke so še drugič premagale Cluj. Tokrat še bolj prepričljivo kot v Stožicah (28:27). Nemka Susann Müller je dosegla 5 golov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jelena Grubišić
Jelena Grubišić je bila z 20 obrambami ena najzaslužnejših za zmago Krima. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat
Krimovke končno pokazale pravi obraz

Tokrat so varovanke Toneta Tislja že takoj pokazale, da so v Cluj prišle po zmago. Hitro so povedle s 3:0, nato pa prednost še višale. Odlično je delovala obramba na čelu z vratarko Jeleno Grubišić. Katarina Krpež je s svojim tretjim golom v 13. minuti zadela za 8:3, tako da je moral domači strateg vzeti minuto odmora.

Semafor kazal že +11 za krimovke
Ta ni bistevno pomagala, saj je Krim še naprej prevladoval in v 23. minuti povedel s 13:7. In ko je že kazalo, da bodo varovanke Toneta Tislja že v prvem polčasu zlomile odpor domačih, so te udarile nazaj in do odmora prepolovile zaostanek (12:15). Krim je delo "dokončal" v prve četrt ure drugega dela. Ko je Barbara Lazović v 44. minuti povišala na 23:15, je bilo dvomov o zmagovalcu konec, krimovke pa so dvakrat vodile celo z 11 goli razlike (28:17, 29:18).