Andrea Penezić je bila z 10 goli prva strelka tekme. Foto: EPA
Valentina Ardean
Valentina Ardean je bila ob Anastaziji Pidpalovi najučinkovitejša domača igralka. Foto: EPA
Krimovke poražene v Romuniji

Ljubljančanke so se v 1. polčasu dobro upirale domačim, ki se jim ni uspelo odlepiti (14:14). Na začetku 2. polčasa so domače ušle, tako da je semafor v 41. minuti kazal 21:17. A krimovke se niso predale in se predvsem po zaslugi razpoložene Andree Penezić, ki je bila z 10 goli najboljša strelka tekme, v 50. minuti približale na 26:25.

V končnici je Oltchim tudi s pomočjo nekaterih sumljivih sodniških odločitev francoskih sester Bonaventura ubranil prednost. Za domače sta Valentina Ardean in Anastazija Pidpalova dosegli po 7 golov. Ljubljanska vratarka Jelena Grubišić je zbrala 15 obramb.

Marta Bon: Želeli smo več
"Naši cilji so bili višji, zato s tega vidika nismo najbolj srečni, ampak vseeno so nekatere stvari boljše, kot so bile na prejšnji tekmi. Tu mislim na to, da se Penezićeva vrača v pravo formo, v obrambi smo dobro delovale, slabo pa je bilo to, da smo si dovolile padce v igri. Takrat naša igra res precej pade in to je bilo odločilno, saj taka ekipa, kot je Valcea, to zna izkoristiti," je po tekmi povedala trenerka Marta Bon in dodala, da je ureznina, ki jo je Andrea Lekić staknila pred tekmo, bržčas pustila določene posledice v njeni igri. Lekićeva je tekmo končala s tremi goli.

Krim bo v naslednjem krogu 4. marca gostil Budućnost.