Aneta Benko je bila z osmimi goli najboljša strelka domačih. Foto: BoBo
Mirjeta Bajramoska
Mirjeta Bajramoska je takole prodirala skozi švedsko obrambo. Foto: BoBo
Rokometašice Krima zmagale drugič zapored

Krimovke so odlično začele tekmo in po sedmih minutah vodile s 5:1. Švedinje so morale vzeti minuto odmora, po kateri so se približale le na zadetek zaostanka (6:5).

Krim že do polčasa nadigral Sävehof
A sledil je nov niz razigranih krimovk za 9:5. Varovanke Uroša Bregarja so popolnoma zagospodarile na parketu. Čvrsta obramba na čelu z vratarko Mišo Marinček je ustavljala švedske napade, na drugi strani pa so "Ljubljančanke" z različnih položajev polnile mrežo nasprotnic. Gostje so bile tako že do glavnega odmora razbite (20:10).

Krimovke odbile švedske napade
Sävehof je v drugem polčasu - pričakovano - pokazal bistveno boljši obraz. Prednost krimovk se je do 40. minute več kot prepolovila (23:19). A Krim je vzdržal pritisk, vratarka Sergeja Stefanišin je ustavila nekaj strelov, tako da je semafor v 50. minuti po golu Mirjete Bajramoske kazal 27:21. Končnica je spet pripadla švedskim prvakinjam, ki so se močno približale, v zadnji minuti celo na -2 (31:29), a zmaga domačih ni bila nikoli ogrožena. Pri Krimu se je strelsko najbolj izkazala Aneta Benko z osmimi goli, Elizabeth Omoregie jih je dodala pet.

Odločil fenomenalen prvi polčas
"Prvi polčas je bil fenomenalen, z obrambo, z Mišo Marinček v vratih, s protinapadi, ki so bili na visoki ravni. Smo pa med polčasoma opozarjali, da se švedska ekipa ne preda, to je pokazala tudi na prejšnji tekmi, tako da sem pričakoval, da se bo vrnila. Res se je hitro vrnila v igro, ampak smo pozneje tudi mi spet povedli za sedem zadetkov, vzpostavili ravnotežje in tekmo pripeljali do konca,"
je bil po tekmi zadovoljen trener krimovk Bregar.

Moštvi se bosta znova pomerili že v soboto, 5. novembra, a takrat na jugu Švedske v Partilleju.