Krimovke so prikazale najslabšo igro v sezoni in zasluženo izgubile. Foto: Aleš Fevžer
Andrea Penezić
Daniela Piedade se ni vpisala med strelke. Foto: Aleš Fevžer
Krimovke Metz zapustile sklonjenih glav

Francozinje so vodile večji del tekme, blede krimovke pa so napravile preveč napak, da bi iz Francije odnesle kakšno točko. Odlično je branila tudi vratarka Metza Barbora Ranikova, ki je zbrala 17 obramb.

Pri Ljubljančankah je bila s šestimi goli najučinkovitejša Neli Irman. 2. novembra se bosta ekipi pomerili še v Ljubljani.

Krim se je mučil v napadu
Metz je bolje začel srečanje in v 13. minuti po tretjem golu Baudoinove povedel s 7:4, malo pozneje pa je Luciano zadela za 8:4. Brezidejne in počasne krimovke so imele precej težav s prebijanjem domače obrambe, ki ji je poveljevala vratarka Ranikova. Potem ko je Baudoinova v 15. minuti s sedemmetrovke povišala na 9:4, je trener Tone Tiselj vzel minuto odmora. Po njej se je Krim z goli Penezićeve in Manee približal na 6:9, a sta sledila spet dva gola Francozinj za 11:6. Izid polčasa 12:7 je deset sekund pred koncem postavila Prudhommova.

Po izenačenju na 19:19 strelski "mrk" Krima
Krimovke so drugi polčas odprle z delnim izidom 5:2 za 14:12, pri čemer je tri gole dosegla Irmanova. Po minuti odmora je Irmanova dvakrat znižala le na gol zaostanka (14:13, 15:14). In v 46. minuti je Torstenssonovi uspelo izenačiti na 15:15. To je bilo prvo izenačenje po 3:3. Sledile so slabe minute in Ognjenovićeva je v 48. minuti zadela za 19:16. A Krim se ni predal, tako da je z golom Penezićeve v 53. minuti izenačil na 19:19. Metzu se je spet uspelo odlepiti na 21:19, nato pa je sledilo kar nekaj zapravljenih napadov na obeh straneh. Mrežo je šele 15 sekund pred koncem zatresla Irmanova, a takrat je bilo že vse odločeno.

V že odigrani tekmi skupine C je Sävehof premagal Leipzig s 34:28.