Celjani so bili 50 minut boljši nasprotnik, popustili so v končnici tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Čestitke Aalborgu za zasluženo zmago. Ves čas smo v pripravi na tekmo poudarjali, da moramo biti agresivni, prekinjati njihove napade, kar smo v prvem polčasu počeli odlično. V drugem pa povsem obrnjena slika, s 17 prekrškov v prvem delu smo padli le na šest v drugem, izgubljali smo vse spopade v igri ena na ena in vse to je pripomoglo k preobratu ter zmagi Dancev.

Tomaž Ocvirk, trener Celja PL

Celjani so se odlično zoperstavili favoriziranim gostom. Štirikratni prvak Danske je na svojem prvem dvoboju v gosteh premagal norveški Elverum, na domačem pa hrvaški Zagreb. Na obeh tekmah je slavil z desetimi goli prednosti. Tokrat pa so za zmago zadeli v izdihljajih tekme.

Celjani so v prvem polčasu z učinkovitim napadom in trdo obrambo nadzorovali potek igre. V 17. minuti so po golu Hrvata Josipa Šarca prvič na dvoboju povedli za štiri gole, s tolikšno prednostjo pa so odšli tudi na odmor (14:10).

V drugem polčasu je obramba popustila, kar so gostje izkoristili, nasuli so jim 19 golov.

Danci so jih v 52. minuti ujeli in izenačili na 24:24. Dve minuti pozneje so po golu Norvežana Mishelsa Liabe Celjani prvič na dvoboju tekmecu pogledali v hrbet (24:25).

Varovanci Tomaža Ocvirka so se v še večji skušnjavi znašli v 57. minuti, ko so zaostali za dva gola (25:27). V izdihljajih tekme niso vrgli puške v koruzo, Portugalec Diogo Silva in Gal Marguč sta dobro minuto pred koncem izenačila na 28:28.

V dramatični končnici je Benjamin Jacobsen Celjane znova potisnil v zaostanek (27:28). Celjani so imeli več kot 30 sekund časa, da dosežejo izenačujoči gol, a ga niso dosegli. Zadnji strel krožnega napadalca Vida Poteka z devetih metrov je zletel mimo leve vratnice danskega gola.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Diogo Silva in Josip Šarac, oba sta dosegla po šest golov.