Gašper Marguč je bil v drugem polčasu neustavljiv in je dosegel sedem golov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luka Žvižej
Zmaga Celjanov v Ukrajini

Celjski stroj se je pravočasno ogrel, glavni "strojevodja" pa je bil Gašper Marguč. Z osmimi zadetki (sedmimi v drugem polčasu) je bil prvi junak celjskega preobrata, potem ko so slovenski podprvaki ob polčasu zaostajali za tri zadetke. Svoje je dodal tudi vratar Urban Lesjak, ki se je razigral v drugem polčasu.

Osem izgubljenih žog v prvem polčasu
Dvoboj je bil izenačen. Sredi prvega polčasa je Celje po tretjem zadetku Nemanje Zelenovića povedlo s 5:7 in v 24. minuti še vodilo (10:11). Toda do odmora je šlo preveč žog v nič (skupaj osem izgubljenih žog v prvem polčasu) in gostitelji so ušli na 14:11.

V drugem polčasu je v vratih kraljeval Lesjak, v napadu pa Gašper Marguč. Oleg Skopincev je sicer s svojim sedmim zadetkom Zaporožju spet priboril tri zadetke prednosti (17:14), toda Celje je bliskovito izenačilo in povedlo.

Skube dosegel odločilni zadetek
Sledile so izenačene minute. V 50. minuti je Marguč z zaporednima zadetkoma priboril vodstvo s 24:25, po uspešnem protinapadu in prvem zadetku Luke Žvižeja pa so se pet minut pred koncem že kazali prvi obrisi zmage (26:28). Toda Zaporožje je spet izenačilo. Marguč je ob izteku 27. minute zadel s sedemmetrovke (edine celjske na vsej tekmi), Matevž Skok se je nato izkazal z obrambo, Sebastian Skube pa zadel za 28:30.

Na začetku zadnje minute je Žvižej potrdil zmago, ob treh zadetkih zaostanka pa so tudi gostitelji spoznali, da upov na preobrat ni več. V naslednjem krogu bo Celje igralo z Veszpremom, tekma bo 17. novembra v Celju.