Jelena Grubišić je bržkone odigrala najboljšo partijo v življenju. Foto: MMC RTV SLO
Krim Mercator
Krimovke so do zdaj gladko opravile z nasprotnicami. Foto: EPA
Krimovke ostajajo neporažene

Junakinja tekme je bila Jelena Grubišić, ki je ubranila kar 27 strelov, kar so njene soigralke v
napadu znale izkoristiti, saj so z vseh položajev polnile francosko mrežo. Med strelke se je vpisalo 11 od 12 rokometašic Krima, ki so zaigrale v polju.

Semafor je najvišjo prednost kazal v 25. minuti tekme, ko je Ana de Sousa povišala na 18:10. Na začetku 2. polčasa se je Metz, za katerega igra 5 francoskih reprezentantk, ki so na svetovnem prvenstvu osvojile srebro, približal na -3 (23:20), a so krimovke odgovorile s 3 goli zapored in dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Vse poskuse gostij je namreč že v kali zatrla Grubišićeva.

Marta Bon, trenerka Krima Mercatorja: "S tekmo sem zelo zadovoljna. Malo me je skrbelo, saj smo v zadnjem času bolj delali druge stvari, ne toliko z žogo. Uspelo nam je preklopiti. Igralke so pozabile, da smo bile v fitnesu in delale na moči. Bile so spet stare krimovke, kar je tudi zasluga dvorane, navijačev. Sicer pa še meni ni jasno, da te francoske igralke po eni strani lahko osvojijo naslov svetovnih podprvakinj, po drugi pa jih me vedno povsem razorožimo. Mislim, da naše igralke igrajo pametno, dobro opazujejo, kaj se dogaja, delamo tudi veliko na predvidevanju. Izgleda enostavno, vendar ni. Ne smemo pa pozabiti, da so igralke še mlade."