Marina Vergeljuk je bila s 5 zadetki najboljša strelka Krima. Foto: MMC RTV SLO
Györi znova premočan za krimovke

Madžarke so tako osvojile 1. mesto v skupini D, medtem ko so Ljubljančanke druge. Precej oslabljeni Krim, ki je igral brez poškodovanih Dragane Cvijić, Ljudmile Bodnjeve in Szandre Zacsik, se je dobro upiral. Olga Čečkova je na začetku 2. polčasa znižala le na gol zaostanka (11:10), nato pa je sledil mrk gostij, kar so domače izkoristile za delni niz 6:0, s katerim so ušle na 17:10. Krimovke se niso več pobrale.

Liga prvakinj se bo po torkovem žrebu 2. dela nadaljevala februarja. Decembra bo evropsko prvenstvo v Odenseju, na katerem bo igrala tudi Slovenija.

LIGA PRVAKINJ, skupina D, 6. krog

GYÖRI - KRIM MERCATOR 26:21 (11:9)
Verten 6, Mravikova in Gorbicz 5, Amorim, Bradeanu in Gros 3, Spiridon 1; Vergeljuk in Mavsar po 5, Penezić in Varlec po 3, Čečkova in Koren 2, Zrnec 1.
Sedemmetrovke: 3/4; 2/3
Izključitve: 2 min; 2 min

PODRAVKA - ZVEZDA ZVENIGOROD 41:28 (22:17)

BUDUĆNOST - SÄVEHOF 33:26
Budućnost 12, Dinamo Volgograd in Viborg po 6, Sävehof 0 točk.

TOULON - RANDERS 24:23
Larvik 10, Oltchim Valcea 8, Toulon 4, Randers 2 točki.
Olimpija izločila Sparto
Rokometašice Olimpije so se prebile v osmino finala Pokala EHF, potem ko so na povratni tekmi s 30:25 ugnale ukrajinsko Sparto in nadoknadile -2 s prve tekme.