Celjani so se s tekmo več vodilnemu Gorenju približali na točko zaostanka. Foto: Sandi Fišer
Dean Bombač
Dean Bombač in soigralci se utegnejo s Celjani znova pomeriti že čez 10 dni, ko bo na sporedu finale pokala. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Celjsko slavje na Obali

Celjani so bolj "poletno" začeli srečanje, saj so s tremi goli razpoloženega Roka Žurana v 6. minuti povedli s 5:2. Isti igralec je v 14. minuti zabil za 9:5. Domači so imeli v tem delu precej težav s prebijanjem celjske obrambe 5-1, povrhu vsega je v vratih dobro branil Dejan Perić.

Skoko v zadnji sekundi za -2
Toda Cimos je počasi vzpostavljal ravnotežje in z golom Matjaža Brumna v 21. minuti znižal na 10:11. Temu so znova sledile slabše koprske minute, kar so gostje izkoristili za +4 (15:11). Varovanci Fredija Radojkovića so na odmor vendarle odšli z znosnim zaostankom, potem ko je Bojan Skoko v zadnji sekundi zadel za 15:17.

Bombač izenačil, Perić preprečil vodstvo
V drugem polčasu so domači v 41. minuti z golom Deana Bombača s sedemmetrovke izenačili na 20:20. Nato so imeli tudi napad za vodstvo, vendar je Perić ubranil poskus Uroša Rapotca. In kdor ne da, dobi. Celjani so po dveh "kontrah" mladega dvometraša Igorja Žabiča znova ušli na +3 (23:20). A sledila je še ena mini serija "rumenomodrih" za 24:24 v 51. minuti, pri čemer je dva gola dosegel Brumen.

Mačkovšek zapečatil usodo domačih
V končnici so gostje po obrambah Perića in dveh "kontrah" povedli s 27:25. Nato pa je vse upe domačih dve minuti pred koncem pokopal Borut Mačkovšek, ki je z devetih metrov sprožil projektil v desni zgornji kot vrat Jureta Vrana za 29:26. S tem zadetkom si je "Maček" prislužil tudi objem trenerja Vladana Matića. Domači so igrali brez vratarja Gorazda Škofa, ki je v disciplinskem postopku zaradi verbalnega napada na sodnika po tekmi s Krškim.

Celjska zmaga na Bonifiki po treh letih
Celjani so se tako po treh letih znova veselili zmage v Bonifiki, medtem ko je poraz Koprčane najbrž že izločil iz boja za prvaka, saj za Gorenjem, ki ima tekmo manj, zaostajajo za osem točk. Tudi drugo mesto je precej oddaljeno, pivovarji namreč bežijo za sedem točk.

Vodilna Gorenje in Celje se bosta udarila že v naslednjem krogu, v sredo, 29. februarja, ob 19.00 v velikem derbiju v Zlatorogu.