Žiga Mlakar je bil z osmimi goli prvi strelec Celjanov. Foto: BoBo
Gašper Marguč
Celjan v dresu Veszprema Gašper Marguč je svojemu nekdanjemu klubu zabil pet zadetkov. Med strelce sta se vpisala tudi Dragan Gajić (4) in Blaž Blagotinšek (2). Foto: BoBo
Jaka Malus
Jaka Malus (šest golov) se prebija skozi obrambo Veszprema. V 50. minuti je bil izid še izenačen na 29:29, nato pa so Celjanom ob agresivni obrambi Veszprema pošle moči. Foto: www.alesfevzer.com
Dvorana Zlatorog
V Zlatorogu se je zbralo več kot 4.000 gledalcev. Vsaj tisoč je bilo madžarskih navijačev. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani že deset let brez točke proti Veszpremu

Celjani, ki so začeli v postavi Urban Lesjak, Gal Marguč, Žiga Mlakar, Jaka Malus, Kristjan Bećiri, Borut Mačkovšek in Tilen Kodrin, so se pogumno zoperstavili gostom. Po zadetkih Mlakarja in Malusa so v 5. minuti povedli z 2:1. Pivovarji so tudi nadaljevali odlično. Čvrsto v obrambi in dokaj razigrano v napadu. V 9. minuti so tako po sedemmetrovki Igorja Anića prvič vodili s +2 (5:3), malo pozneje je Malus od daleč zabil za 7:5, Marguč pa v protinapadu za 9:6.

Celjani na odmor s +2
Še posebej razpoložen je bil desni zunanji Mlakar, ki je v 16. minuti s svojim četrtim golom iz prav toliko poskusov zabil za 11:8. Čeprav se je Veszprem približal na 12:11, sta Mlakar in Luka Mitrović v 23. minuti poskrbela za +3 (14:11). Trener gostov Ljubomir Vranješ je vzel minuto odmora, ki je pomagala, saj je Veszprem ekspresno izenačil na 14:14. Pet minut pred odmorom je moral trener Branko Tamše vzeti svojo minuto odmora. Veszprem, ki je stisnil v obrambi, je po novem zapravljenem celjskem napadu prišel do vodstva s 15:14, za katerega je s svojim petim golom iz prav toliko poskusov poskrbel Gašper Marguč. A končnica je spet pripadla pivovarjem. Ti so z goloma Davida Razgorja in Jana Jurečiča v zadnji minuti ušli na +2 (18:16). Prvo ime prvega polčasa Mlakar s šestimi goli.

Pivovarjem v zadnji četrtini zmanjkalo moči
Veszprem je na začetku drugega dela hitro izničil celjsko vodstvo. Madžarski prvak je v obrambi zaigral izjemno agresivno, tako da so imeli Celjani v napadu precej težav. Veszprem je v 40. minuti po protinapadu Renata Sulića prvič povedel s +2 (24:22). Celjski mrk je ob prednosti dveh igralcev več prekinil Malus (24:23), malo pozneje pa je Marguč izenačil na 24:24. Sledila je izenačena tekma "gol za gol" (do 29:29), nato pa je Veszprem v 51. minuti spet pobegnil na +2 (31:29). Po zadetku Mateja Lekaia, najboljšega strelca tekme (11), in ob igralcu manj pa je semafor kazal 32:29. In ko je Christian Ugalde v 54. minuti v protinapadu zabil za 34:30, je bilo celjskih upov bolj ali manj konec. Celjanom so vidno pošle moči, tako da je Veszprem do konca le še popravil razliko v golih.

Pivovarji bodo v prihodnjem krogu, v nedeljo, 24. septembra, gostovali pri Aalborgu.

Branko Tamše: "Čestitati moram Veszpremu za zasluženo zmago. Mislim, da smo igrali petdeset minut dobrega, na trenutke odličnega rokometa in pokazali, kaj vse zmoremo. Posledica tega je bil tudi ugoden rezultat oziroma naše vodstvo. A tudi Veszprem je igral dobro, v drugem polčasu veliko agresivneje, zaradi česar smo delali več napak. V zadnjem delu jih je bilo preveč in po tistem zgrešenem strelu Marguča, ko bi izenačili, so jih kaznovali. Po tem se nismo več pobrali, nismo bili več na tako visoki ravni, zaradi česar je Veszprem zmagal, čeprav menim, da s preveliko razliko v golih glede na dogajanje na igrišču. Morda se bo slišalo nenavadno, vendar sem danes videl veliko pozitivnih stvari pri moji ekipi, na njih moramo delati, seveda pa nas čaka veliko treninga, s katerim bomo še napredovali.”

Ljubomir Vranješ: "V prvem polčasu smo igrali preveč pasivno v obrambi in Celje je to kaznovalo ter nam zabilo veliko preveč golov. Kar osemnajst smo jih prejeli, zato smo v drugem polčasu malce spremenili način igre, opravili nekatere menjave ter zaigrali agresivneje, kar je dalo rezultat. Vseeno se nam do zadnjih minut ni uspelo otresti Celja, ki igra zelo dober rokomet, kljub temu pa nam je uspelo nadzorovati tekmo v tem delu igre. V zadnjih minutah smo dosegli visoko zmago, ki pa nam je vseeno pokazala, da nas čaka še veliko dela."