Renato Vugrinec je prišel, videl in zmagal. Foto: RTV SLO
Marko Šibila, trener Trima
Varovanci Marka Šibile so na dobri poti v četrtfinale. Foto: RTV SLO
Rokometni genij - Ivano Balić

Hrpeljci so se sicer trudili, toda proti "hrustom" v vrstah Portlanda ni šlo. Španci so poleg kakovosti pokazali tudi bogat repertoar umazanih udarcev. Največ jih je prejel Nejc Hojč, ki pa je bil kljub otekli ličnici (udarec Juancha Pereza) s 6 goli najboljši strelec v svojem moštvu. Na drugi strani sta bila enako uspešna Renato Vugrinec in Alberto Rocas.

Srečanje je bilo odločeno že po 15 minutah, ko so gostje ušli na 6:11. Domači niso imeli pravih rešitev v napadu. Poskušali so skozi sredino, kjer pa je bila obramba neprebojna. Gostje so si do polčasa priigrali lepo prednost (11:20), ki so jo v nadaljevanju zlahka zadržali in celo povečali. Nekoliko je razočarala zunanja liga Primorcev, saj so Radoslav Stojanovik, Aljoša Štefanič in Milan Ivanović skupaj zmogli vsega dva gola.

RK: Jorgensen 46./Portland

Povratna tekma bo v soboto, 9. decembra.

CELJE PIV. LAŠKO - FLENSBURG 41:31 (21:14)

Trimu uspel veliki met
V osmini finala Pokala EHF so rokometaši Trima iz Trebnjega opravili sijajno delo v Parizu, kjer so s PSG-jem nepričakovano remizirali (26:26). Dolenjci so še dve minuti pred koncem vodili z dvema goloma prednosti, a so Francozi po zaporednih izključitvah Marka Radlja in Miklavčiča izenačili.

PARIS SG - TRIMO TREBNJE 26:26 (13:13)
Diaw 9, Girault 6, Lis 3; Pribak 7, Korelec 4, Bezjak 2, Krže 2, Miklavčič 2, Se. Skube 2.

Povratna tekma bo v Trebnjem v nedeljo, 10. 12., ob 19.30.