Oslabljeni Celjani niso bili konkurenčni bogatemu nasprotniku. Ob odsotnosti Vida Poteka, Tilna Kodrina, Filipa Ivića, Jana Grebenca, Tadeja Kljuna in Tobiasa Cvetka so doživeli že deveti poraz v nizu proti francoskemu prvaku, ki bo povratno tekmo čez teden dni v dvorani Pierre de Coubertin začel s 13 goli prednosti. Tudi PSG ni zaigral v popolni postavi. Manjkala sta najbolj zveneči imeni Nikola Karabatić in Mikkel Hansen.

Grošelj odhaja v Francijo

Francoski prvoligaš Chartres je na klubski spletni strani sporočil, da je podpisal pogodbo s 23-letnim Maticem Grošljem. Občasni slovenski reprezentant in desni zunanji igralec Celja Pivovarne Laško bo za trenutno desetouvrščeno ekipo francoske lige igral v sezonah 2021/22 in 2022/23. Član Chartresa je od sezone 2019/20 tudi Vasja Furlan.

Gostitelji so po poldrugi minuti igre ostali še brez nosilca igre Josipa Šarca, ki je v bolečinah obležal na tleh in nato ob pomoči zdravniškega osebja zapustil dvorano Zlatorog. Po tem nesrečnem dogodku hrvaškega zunanjega igralca je domača igra popolnoma razpadla, vse to pa so izkušeni Parižani nemudoma izkoristili, hitro prevzeli pobudo in si priigrali občutnejšo prednost.

Celjski trener Tomaž Ocvirk je že v sedmi minuti po zaostanku 2:6 zahteval minuto odmora, njegovi varovanci pa tudi v nadaljevanju niso bili kos rokometnim milijonarjem iz francoske prestolnice, ki so uveljavili vse svoje prednosti v centimetrih in kilogramih ter s širokim repertoarjem znanja na taktičnem področju zelo hitro razrešili vse dvome o končnem razpletu dvoboja.

Slovenski prvaki so že po dvajsetih minutah igre zastajali za osem golov (8:16), do konca polčasa pa je razlika narasla že na deset zadetkov (10:20 in 11:21). V drugi polovici tekme se podoba na igrišču ni spremenila. PSG je imel vse vajeti igre v svojih rokah, končni izid pa zgovorno priča o dogajanju na igrišču. Pri Celju sta bila najučinkovitejša Žiga Mlakar in Arsenije Dragašević, oba sta dosegla po šest golov. Prvi strelec tekme je bil sicer z desetimi goli Dylan Nahi.