Pred začetkom turnirja so nam vsi pripisali vlogo favorita in pričakovali našo zmago, v primerjavi z nami pa so vse druge ekipe v Ljutomer prišle povsem sproščene. Prav zato čestitam svojim fantom za končno zmago, v dveh dneh smo prikazali najboljši rokomet in se zasluženo veselimo končne zmage. Vesel sem, da smo v Ljutomeru dvignili raven naše igre, zahvale za pokalno zmago gredo tudi našim zvestim navijačem.

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško

Do 50. minute smo bili povsem enakovredni Celjanom, a tekma se igra 60 minut. Moja ekipa je mlada in neizkušena, naša klop je preprosto prekratka, da bi bila enakovredna celjski, ki ima v svojih nogah številne zahtevne tekme in je vajena igrati v finalih. Ponosen sem na svoje fante, iz sebe so iztisnili vse svoje moči.

Mirko Skoko, trener Krke
Celjani tudi v Ljutomeru potrdili premoč
Celjski rokometaši osvojili novo pokalno lovoriko

Varovanci Branka Tamšeta so na zaključnem turnirju Pokala Slovenije v Ljutomeru upravičili vlogo papirnatih favoritov in po sobotni polfinalni zmagi nad Koprčani v današnjem velikem finalu ukanili še tekmece iz Novega mesta ter znova slavili v tem prestižnem domačem tekmovanju.

Rokometaši iz mesta ob Savinji so v Prlekiji dosegli že svojo 21. pokalno zmago, v preteklosti so v tem prestižnem tekmovanju trikrat slavili še Koprčani, po enkrat pa igralci iz Velenja, Hrpelj in z ljubljanskih Prul.

Najboljši igralec pokalnega turnirja je Jernej Papež (Krka), vratar Urban Lesjak (Celje Pivovarna Laško), najboljši strelec pa je Rok Žuran (Jeruzalem Ormož) z 22 goli.

Dober odpor Krke

Rokometaši Krke so se v prvem polčasu dobro upirali favoriziranim Celjanom, vodili so do 12. minute, potem pa so vajeti v roke prevzeli Celjani, večkrat so vodili s tremi in štirimi zadetki, ob odhodu na odmor je bilo 17:20.

V drugem polčasu so Celjani stopnjevali svojo igro, imeli že šest zadetkov naskoka (22:28), videti je bilo, da je tekma odločena. Novomeščani so z bojevito in srčno predstavo uprizorili pravi preobrat in se jim v 45. minuti približali na gol zaostanka (28:29).

Brez dramatične končnice
V Ljutomeru se je obetala dramatična končnica, te pa vendarle ni bilo. Celjani so v prelomnih trenutkih dvoboja pokazali najzrelejšo predstavo, predvsem pa so uveljavili svojo večjo kadrovsko in taktično širino ter izkoristili utrujenost novomeških rokometašev. V 57. minuti so tekmecem ušli na sedem golov (39:32) in jasno je bilo, da bo pokalna zmaga njihova. Najvišjo prednost so si priigrali v 59. minuti (40:32).

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Borut Mačkovšek s sedmimi in Gal Marguč s šestimi goli, v novomeški pa Jernej Papež z osmimi in Leon Rašo s šestimi zadetki.

Na tretjem mestu Jeruzalem
"Mali finale" sklepnega turnirja se je končal z zmagoslavjem ormoških rokometašev, ki so po hudem boju ukanili tekmece iz Kopra (32:28).