Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zmagali na zahtevnem gostovanju v Škofji Loki. Foto: www.alesfevzer.com

Po prepričljivem uvodu celjskih rokometašev ni kazalo na dramatično tekmo. Izbranci Tomaža Ocvirka so namreč v 13. minuti vodili z 9:3, v nadaljevanju pa zaigrali medlo, kar so gostitelji izkoristili, in jih počasi, a vztrajno lovili. Polčas se je končal s 14:17.

Loka izenačila na 26:26
Domači so goste dokončno ujeli v 50. minuti, ko so po golu Matije Vrbinca izenačili na 26:26. V izjemno napeti končnici so pivovarji uveljavili svoje izkušnje in strli odpor žilavih škofjeloških rokometašev. Zadnji žebelj v njihovo krsto pa je zabil Francoz William Accambray za končnih 30:28.

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Tilen Kodrin s sedmimi goli, Jan Jurečič in Draško Nenadić sta prispevala po šest zadetkov. V škofjeloški ekipi je Alen Šibanc dosegel pet, Matija Vrbinc, Grega Jamnik in Andrej Bergant ter Milan Marinović pa po štiri gole.

Zmaga Ribnice v Dobovi
Precej lažje delo je imela drugouvrščena Ribnica, ki je s 34:24 zmagala v Dobovi, medtem ko bo tretjeuvrščeno Gorenje v nedeljo gostovalo pri Krki v Novem mestu.