Celjanom (na sliki Borut Mačkovšek) očitno za naslov ne bo treba
Celjanom (na sliki Borut Mačkovšek) očitno za naslov ne bo treba "trepetati" do zadnjega kroga. Foto: www.alesfevzer.com
Loka nadigrala Gorenje, Celje blizu naslova

Pivovarji lahko novo zvezdico tudi teoretično potrdijo v naslednjem krogu, 28. maja, ko bodo gostovali v Novem mestu pri Krki. Za nov naslov potrebujejo le točko. Zadnji krog 2. junija, ko se bosta v Zlatorogu v "derbiju" pomerila Celje in Gorenje, tako verjetno ne bo odločal o ničemer.

Mladi Škofjeločani so z odlično igro v obrambi povsem zasenčili Velenjčane. V vratih Loke se je izkazal vratar Aljaž Pajntar. Polčas so domači dobili z 10:7.

Loka še dodala plin
Tudi na začetku drugega dela Velenjčani niso našli poti do Pajntarjeve mreže, zato pa so bili bolj učinkoviti Škofjeločani, ki so v 41. minuti nasprotnikom prvič pobegnili na pet zadetkov prednosti (14:9), v 50., ko je bil uspešen Mario Cingesar, že na šest (17:11). V zadnjih desetih minutah so se velenjske ose sprijaznile s porazom, domačini pa so še naprej igrali zavzeto in odgovorno ter prišli do zasluženih dveh točk.

Najboljša strelca domače ekipe sta bila Aleks Kavčič in Aljaž Jesenko s po štirimi zadetki, pri Velenjčanih jih je Rok Golčar dosegel pet.

Celjani niso dovolili presenečenja
Vodilni Celjani so s 37:32 strli Koper. Primorci so priključek držali do 41. minute, ko so še zadnjič zaostajali za dva zadetka. Pivovarji so nato dvignili ritem in si do konca priigrali lepo prednost. Blaž Janc je dosegel osem golov, kolikor jih je na drugi strani zabil tudi Jan Gorela.